NOTIKS FILMAS „VIENĪGĀ FOTOGRĀFIJA” PIRMIZRĀDE

14.11.2008.

14. novembrī, plkst. 16.45 kinoteātrī „Rīga” notiks spēlfilmas „Vienīgā fotogrāfija” pirmizrāde. Latvijas dzimšanas dienas nedēļā, no 14. – 21. novembrim, filma tiks izrādīta Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs, Dobelē, Liepājā, Preiļos, Talsos, Ķekavā, Valmierā un Viesītē.


Joprojām aicinām arī citas pašvaldības pieteikties uz filmas demonstrēšanu savā pilsētā vai pagastā. To iespējams izdarīt, sazinoties ar filmas producenti Baibu Urbāni – pipars@mailbox.riga.lv.


„Vienīgā fotogrāfija” ir uz vēsturiskiem faktiem un atmiņām balstīts stāsts par diennakti, kurā tapa Latvijas valsts. 52 minūšu garajā spēlfilmā režisore Brigita Eglīte atklāj to, kā veidojās un attīstījās notikumi Latvijā 1918. gada 18. novembrī. Filmā tiek izdzīvotas valsts dzimšanas un svinīgo brīdi iemūžinošās Viļa Rīdzenieka vienīgās fotogrāfijas radīšanas ainas. „Vienīgajā fotogrāfijā” spēlē tādi izcili Latvijas aktieri kā Juris Žagars, Andris Keišs, Jānis Paukštello, Ģirts Ķesteris, Sandra Zvīgule, Guna Zariņa, Artis Robežnieks u.c. 


Filmas izveidi atbalsta LR Aizsardzības ministrija, Tēvijas Sargs, Rīgas Dome, SIA Energoremonts Rīga, AS Energofirma Jauda, SIA Latvijas Mobilais Telefons, AS Latvenergo, Latvijas Avīze, Latvijas Nacionālais teātris un SIA Alfor.


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa


 

Pēdējās izmaiņas: 14.11.2008.