Preiļos atklās SIA „M.T.Z-Serviss” Tirdzniecības un servisa centru

11.11.2008.

11. novembrī plkst. 13.00 Preiļos tiks atklāts SIA „M.T.Z-Serviss” Tirdzniecības un servisa centrs.


Atklāšanā piedalīsies Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko, 9. Saeimas deputāts Jānis Eglītis, Minskas traktoru rūpnīcas ģenerāldirektors A.Puhovojs, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs un pārstāvji no Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūras un LAD Dienvidlatgales pārvaldes.


Lielākai daļai preiliešu ir labi pazīstams uzņēmums „M.T.Z.-Serviss” , jo gandrīz katrā Latvijas zemnieku saimniecībā strādā kāds no Belarus markas traktoriem vai agregātiem. Starp uzņēmumu un klientiem ir izveidojusies cieša atgriezeniska saite un stabila atbalsta pleca sajūta.


„M.T.Z.-Serviss” dibināts 1994.gada 2.martā kā Latvijas- Baltkrievijas kopuzņēmums, lai sadarbībā ar Minskas traktoru rūpnīcu piedāvātu Latvijas zemniekiem visā pasaulē pazīstamos un Latvijas ekonomiskajiem un ģeogrāfiskajiem apstākļiem piemērotos traktorus Belarus. Piecpadsmit pastāvēšanas gados „MTZ-Serviss” ir veicis milzīgu darbu, lai izveidotu spēcīgu tirdzniecības un tehniskā servisa bāzi Gulbenē un Rīgā, kas spēj nodrošināt katra klienta vēlmes, neatkarīgi no viņa finansiālajām iespējām un atrašanās vietas. Piecpadsmit darbības gados ir pārdoti vairāk kā 4000 Belarus markas traktori.


Tāpēc šodienas virziens uzņēmuma tālākai attīstībai ir traktoru tehniskā servisa pilnīga nodrošināšana. Lai to sekmīgi realizētu ir noslēgti sadarbības līgumi tehniskā servisa jomā ar dīleriem katrā Latvijas reģionā, ir iegādātas modernas tehniskās palīdzības mašīnas, kas nodrošinātas ar visiem instrumentiem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu remontus un tehniskās apkopes, izbraucot tieši pie klienta, tādā veidā ekonomējot klienta laiku.


Neskatoties uz to, ka ir izveidojusies laba sadarbība ar dīleru centriem, uzņēmums saprata, ka klients ir apmierinātāks tad, kad servisa pakalpojumus saņem vienkopus un tieši no „M.T.Z.-Serviss”. Tāpēc , izpētot klientu vajadzības un vēlmes, kā arī ņemot vērā to, ka izmantojot ES Struktūrfondu atbalsta iespējas, zemnieki tieši Latgales reģionā visvairāk izvēlas iegādāties Belarus markas traktorus, „M.T.Z.-Serviss” nolēma, ka neskatoties uz valstī esošajiem ekonomiskajiem sarežģījumiem, nepieciešams paplašināties un atvērt uzņēmuma struktūrvienību Latgales reģionā.


Projekta īstenošanas laikā bija jāpieņem stratēģiski svarīgs lēmums attiecībā uz vietas izvēli, ko noteica gan nejaušība, gan ekonomisks un loģisks pamatojums, jo izvēlei par labu Preiļiem liecināja, gan pilsētas atrašanās vieta – pašā Latgales sirdī, gan ilgstošā un veiksmīgā sadarbība ar dīleri – SIA „Lauku tehnika”, kā arī Lauku atbalsta dienesta Dienvidlatgales pārvaldes aktīvā līdzdalība ES Struktūrfondu apguvē.  


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 11.11.2008.