Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumos Preiļos tiks iedegta gaisma visas valsts iedzīvotāju vienotībai

12.11.2008.

Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienu Preiļos ieskandinās Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncerts 12. novembrī plkst. 18.00. 13. novembrī Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi dosies uz Lietuvas Republikas pilsētu Utenu, kur muzicēs kopā ar Utenas Mūzikas skolas audzēkņiem, bet


14. novembrī skolas jaunie mūziķi sniegs koncertu Aglonas kultūras namā


14. novembrī plkst. 13.00 ar pasākumu „Es savā Latvijā” Aizkalnes tautas namā ieskandināsim svinīgo pasākumu ciklu, veltītu Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienai.


15. novembrī plkst. 17.00 Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē notiks novadnieces, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieces Anastasijas Neretnieces jubilejas izstādes atklāšana. Pasākumā piedalīsies arī Anastasija Neretniece.


17. novembrī plkst. 18.00 Preiļu pilsētā laukumā pie Preiļu rajona padomes visi būs gaidīti tematiskajā sarīkojumā „Uz tevi, Latvija, iet visas mūsu domas”. Ar simboliskās gaismas sienas palīdzību izgaismosim pilsētu un nosūtīsim gaismu no Preiļiem visas Latvijas iedzīvotājiem. Pasākuma laikā tiks demonstrēta Brigitas Eglītes filma „Lietas”, bet Preiļu vīru ansamblis aicinās visus dalībniekus vienoties kopīgās dziesmās Latvijas valstij. Skanēs „Daugav’s abas malas”, „Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”, „Nevis slinkojot un pūstot”, „Mazs bij’ tēva novadiņis”, „Dievs dod mūsu tēvu zemei” un citas dziesmas. Pasākuma kulminācijas brīdī debesīs pāri Preiļiem tiks palaisti 90 gaismas lukturi. Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 35. kājnieku bataljona zemessargi.
   
Pasākuma otrā daļa paredzēta Preiļu kultūras namā, kur uz tikšanos aicināti Latvijas Tautas Frontes Preiļu nodaļas dalībnieki. Skanēs atmiņu stāstījumi, un vienam no aktīvākajiem Preiļu puses tautfrontiešiem – Preiļu zemesgrāmatu nodaļas tiesnesim Edgaram Mukānam, par ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā un nostiprināšanā, kā arī jaunās paaudzes audzināšanā tiks pasniegta Latvijas valsts Aizsardzības fonda „Lāčplēsis” goda zīme. Pasākuma noslēgumā tiks demonstrēta Brigitas Eglītes spēlfilma „Vienīgā fotogrāfija”, kas stāsta par to, kā veidojās un attīstījās notikumi Latvijā 1918. gada 18. novembrī. Filmā tiek izdzīvotas valsts dzimšanas un svinīgo brīdi iemūžinošās Viļa Rīdzenieka vienīgās fotogrāfijas radīšanas ainas.


18. novembrī plkst. 16.00 Preiļu kultūras namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums, kurā novada iedzīvotājiem tiks pasniegti Preiļu novada domes Atzinības raksti un sumināti konkursa „90 vārdi par Latviju” laureāti. Pasākuma noslēgumā paredzēts koncerts – Zigmāra Liepiņa dziesmas dziedās Ieva Kerēvica.

Pēdējās izmaiņas: 12.11.2008.