Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus

10.11.2008.

Labdarības akcija „Dāvāsim sapni!” jau ceturto gadu aicina piepildīt smagi slimu bērnu sapņus un sniegt atbalstu Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai. No šīs nedēļas līdz nākamā gada 31.janvārim ikviens var palīdzēt piepildīt bērnu sapņus, ziedojot labdarības portālā „Ziedot.lv” vai zvanot uz ziedojumu tālruni 90006983.


Par „Dāvāsim sapni!” laikā gūtajiem ziedojumiem šogad tiks piepildīti 15 smagi slimu bērnu sapņi un rīkota īpaša atpūtas nometne šo bērnu ģimenēm. Daļai bērnu ik dienas jāuzturas slimnīcā, tādēļ viņu vēlmes ir saistītas ar brīvā laika pavadīšanu atbilstoši viņu fiziskajām iespējām. Tā piemēram, desmitgadīgā Emīlija ļoti vēlas apmeklēt mūzikas nodarbības, lai iemācītos spēlēt sintezatoru. Divgadīgajam Maksimam patīk brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā, tāpēc gribētu nodoties sportiskām aktivitātēm savā rotaļu laukumā ar slidkalniņu. Savukārt Alise, Angelina un Evelīna sapņo satikt savus iemīļotos pasaku varoņus Disnejlendā. Pārējie līdzekļi tiks nodoti Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai bērnu aprūpei un medicīnas aparatūras iegādei, jo šī joma nesaņem pietiekamu palīdzību no valsts.


„Aicinām ikvienu dāvāt kaut mazumiņu labdarībai, jo sapņu piepildīšanai vajag tik nedaudz, bet bērnam tā ir nenovērtējama dāvana. Iepriekšējo trīs gadu labdarības akciju sasniegtais ir pierādījums, ka mums noteikti ir jāturpina dāvāt sapņus arī šogad. Ģimenēm tā ir iespēja atrauties no ikdienas rūpēm un ar pozitīvām emocijām atgūt spēkus, jo kas gan vēl vairāk spēj sasildīt sirdis kā patiess prieks bērnu acīs,” projekta nozīmi skaidro Agita Lazdiņa, Šveices farmācijas kompānijas Mepha izpilddirektore un „Dāvāsim sapni!” iniciatore.


„Bērniem ir tik brīnišķīgi sapņi, vēlamies tos piepildīt un vairot pozitīvās emocijas, kā vien iespējams. Mēs rūpīgi apsveram katra bērna vēlmes un iespējas, kā tās labāk realizēt, jo, piemēram, ārzemju brauciens pat veselam cilvēkam var būt nogurdinošs, tāpēc jāparūpējas pat par vissīkākajām detaļām,” uzsver Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja Dr. Anda Jansone, „Piepildām kvēlākos sapņus un domājam par to, kā iepriecināt arī pārējos bērnus un viņu tuviniekus. Mēs ticam pozitīvu emociju spēkam un tāpēc mēs ticam sapņiem!”


Šogad Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība atzīmē pastāvēšanas desmitgadi, un, kā atzīst A. Jansone: „Šajos desmit gados ir paveikts daudz, pagājušajā gadā vien esam snieguši palīdzību stacionārā 300 ģimenēm un mājas aprūpi 60 ģimenēm. Pērnā gada labdarības akcijā saziedotie līdzekļi mums deva iespēju iegādāties speciālo barošanas pārtiku, skābekļa aparātus, inhalatorus un citu medicīnisko aparatūru, kas sniedz iespēju slimajiem bērniem atrasties mājās, nevis mēnešiem ilgi gulēt slimnīcā.”


Lai pievērstu sabiedrības uzmanību paliatīvās aprūpes problēmām, 2005.gadā tika uzsākts labdarības projekts „Dāvā sapni!”, kura galvenā ideja ir nedziedināmi slimu bērnu sapņu piepildīšana, kā arī atbalsts Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai.


Iepriekšējos gados „Dāvā sapni!” ietvaros piepildīti 30 smagi un nedziedināmi slimu bērnu sapņi, par kuriem mēs, pieaugušie, nespējām pat iedomāties, un izprast, cik daudz tas viņiem nozīmē. Šogad „Dāvāsim sapni!” atbalsta Mepha, TV3, Komunikāciju aģentūra Edelman Affiliate, Draugiem.lv, Ziedot.lv, LETA, Diena un Diena.lv.


Paliatīvā aprūpe ir nedziedināmi slimu bērnu aprūpe, kad radikālās terapijas iespējas ir izsmeltas. Tā ietver sevī ne tikai slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu atbalstu pacientam un viņa tuviniekiem slimības laikā, bet arī atbalstu ģimenei sērošanas periodā.


Ikvienam no mums ir savi sapņi, taču atšķirībā no šiem bērniem, mums ir daudz laika un iespējas tos īstenot, tādēļ…


Palīdzēsim piepildīt kāda bērna sapni!


Informāciju par akciju „Dāvāsim sapni!” un tās norisi varat gūt portālā Draugiem.lv un mājas lapā www.davasapni.lv.


Elīna Kalniņa
„Dāvāsim sapni!” projekta koordinatore

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.