„Nekonferencē” diskutēs par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju aktīvāku izmantošanu bibliotēkās

05.11.2008.

Rīga, 2008. gada 4. novembris. – Rītdien Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē pulcēsies 140 bibliotekāri, bibliotēku darbinieki un informācijas tehnoloģiju eksperti, lai 2. bibliotekāru „nekonferencē” BibCamp neformālā gaisotnē diskutētu par interneta un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās.


„Nekonferences” sākumā notiks paneļdiskusija par to, kā bibliotēkas, izmantojot dažādas modernās tehnoloģijas, varētu piesaistīt vairāk apmeklētāju. Tajā uzstāsies Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēkas vadītāja Ligita Gjortlere, informācijas tehnoloģiju eksperts Jurģis Ķiršakmens, Ventspils Galvenās bibliotēkas direktore Margarita Marcinkeviča un bloga Bibliotēka 2.0 (www.b20.lv) autors Jānis Ziediņš. Diskusiju vadīs projekta „Trešais tēva dēls” pārstāvis Kaspars Rūklis.


Pārējo laiku „nekonferences” dalībnieki pavadīs nelielās grupās savā starpā apspriežot to, kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jau līdz šim izmainījušas bibliotēku ikdienu un kas šajā jomā sagaidāms nākotnē. Jau šobrīd Latvijā nav iespējams atrast bibliotēku, kurā nebūtu pieejami moderna datortehnika, ātrgaitas pieeja internetam, kā arī dažādi mūsdienīgi elektroniskie pakalpojumi, piemēram, pieeja bezvadu internetam, iespēja izmantot modernus komunikācijas līdzekļus un dažādas vietējās un ārvalstu datu bāzes. Lai nezaudētu savu lomu un ietekmi sabiedrībā, bibliotēkām arī nākotnē jābūt gatavām sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, piedāvāt jaunus pakalpojumus un izmantot jaunākās tehnoloģijas.


„Nekonferences” formāts ir īpaša konferenču rīkošanas forma, kas radīta ar mērķi atraisīt pasākuma dalībniekus un apspriest tieši tos temata aspektus, kuri dalībniekiem šķiet visbūtiskākie. Atšķirībā no tradicionālajām konferencēm, „nekonferencei” nav striktas programmas un darba plāna, tās norisi atbilstoši savām interesēm un vajadzībām plāno klātesošie, tādējādi nodrošinot iespēju diskusijās atrast daudz jaunus, netradicionālus un radošus risinājumus. Pirms mēneša notika pirmais šāda veida pasākums Latvijā un tā apmeklētāji bija bibliotēku un nevalstisko organizāciju pārstāvji.


„Nekonferenci’ BibCamp rīko informācijas tehnoloģiju kompānija TietoEnator Alise un to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes  Sociālo zinātņu fakultāte un valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas.”


Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis, 3td Komunikācijas vadītājs
V/a „Kultūras informācijas sistēmas”

Pēdējās izmaiņas: 05.11.2008.