AS „Latvenergo” klienti arvien vairāk izvēlas automātisko rēķinu apmaksu

15.10.2008.

Ērtākiem maksājumiem par elektrību AS „Latvenergo” klienti arvien vairāk izvēlas pieslēgt automātisko rēķinu apmaksu. Pēdējo mēnešu statistika liecina, ka klientu skaits katru mēnesi pieaug. Ja gada sākumā vidējais klientu skaits, kas izvēlējās pieslēgt šo pakalpojumu, bija 6% mēnesī, tad oktobrī tas jau ir sasniedzis 16,3%.


Joprojām daudzi Latvijas iedzīvotāji apmaksā elektrības rēķinus pastā vai bankā un katru mēnesi nolasa skaitītāja rādījumus un patstāvīgi aprēķina maksājuma apjomu, kas prasa papildus laiku un lielākas komisijas maksas. 


Noslēdzot automātisko rēķinu apmaksu, klientam ir būtiski zemāka komisijas maksa kā parastam maksājumam un komisijas izdevumi var būt pat četras reizes mazāki nekā parasti.


Lai pieteiktu automātisko rēķinu apmaksu, iedzīvotājiem ir jādodas uz banku noformēt pieteikumu un noslēgt līgumu ar banku par pakalpojuma izmantošanu.


Automātiskā rēķinu apmaksa notiek pēc izlīdzināta maksājumu grafika, jo elektrības rēķins ir vienāds gan ziemas, gan vasaras periodā. Turklāt klients ietaupa laiku, kas parasti saistās ar skaitītāja rādījumu nolasīšanu, maksājuma aprēķiniem un rēķina apmaksu.


Tiklīdz klients bankā noformējis pieteikumu, AS „Latvenergo” aprēķina vidējo elektrības patēriņu mēnesī, izveido izlīdzinātu maksājuma grafiku nākamajam gadam (maksājumu prognozi) un nosūta prognozi klientam pa pastu. Jebkurā laikā, izmainoties elektrības patēriņam, klients var prognozi mainīt, zvanot pa informatīvo tālruni 80200400, ierodoties jebkurā klientu apkalpošanas centrā vai pats – Latvenergo klientu pašapkalpošanās portālā www.e-latvenergo.lv.


Ierodoties noformēt pieteikumu, iedzīvotājam bankā jābūt atvērtam bankas kontam, līdzi jāņem pase un AS „Latvenergo” līguma numurs.


Automātisko elektrības rēķinu apmaksu var pieteikt: SEB banka,  GE Money bank, DnB NORD banka,  Hipotēku un zemes banka, Nordea banka, Norvik banka,  Parex banka, PrivatBank,  Rietumu banka, Swedbank (bijusī Hansabanka).


Andris Siksnis,
AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.