Zināmi Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētāji

11.10.2008.

11. oktobrī Rušonas ezera krastā tika sadalītas balvas Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētājiem. Noslēdzies sacensību 2. posms, kurā piedalījās 15 komandas. Sacensību noslēgums bija pulcējis izturīgākos no spiningotājiem, jo 1. kārtā, kas notika 7. jūnijā Feimaņu ezerā, par Latgales labāko spiningotāju komandas nosaukumu cīnījās 18 komandas.
Pirmajā posmā ar kopējo zivju svaru 6,175 kg 1. vietā ierindojās komanda „Poplavok” – Jānis Masaļskis, Oļegs Baikovs, Oļegs Skoromnijs un Pavels Morozovs. Otrie čempionāta pirmajā kārtā izrādījās preilieši Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs, kuri bija apvienojušies komandā „Abramis”. Noķerto zivju kopējais svars – 5,544 kg.
Pavisam nedaudz ar 5,134 kg no otrās vietas atpalika 3. vietas ieguvēji – komanda „Bomber”, kurā startēja Andrejs Morozovs, Anatolijs Semjonovs, Andrejs Skobelevs un Fjodors Trifonovs.


No ekipāžām savukārt uzvaras laurus plūca „Poplavok” pārstāvji Jānis Masaļskis un Oļegs Baikovs, otrie – „Bomber” ekipāža Andrejs Morozovs un Anatolijs Semjonovs, bet trešajā vietā – Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs no „Abramis”.


Individuāli par lielākās zivs īpašnieku tika kronēts Bronislavs Plivda – 2,654 kg, otrais – Eduards Kardass ar 1,944 kg smagu zivi, trešā lielākā zivs tika Oļegam Baikovam – 1,721 kg..


Rudenīgi saulainā diena izrādījās veiksmīga gan sportistiem, kuri piedalījās 1. kārtā, gan dažiem otrās kārtas jaunpienācējiem. 


Otrā posma rezultātu vērtējumā 1. vietu ieguva komanda “Kaija”, kuras sastāvā startēja Aivars Teivāns, Valērijs Oļševskis, Vadims Loginovs un Viktors Dilba. Puišu ‘nocopēto’ zivju svars izrādījās pārsteidzoši liels salīdzinājumā ar pārējiem spiningotājiem – 14,032 kg. Līdz ar to „Kaija”, kas ieguva 1. posmā 16. vietu, kopvērtējumā izrādījās septītā labākā. 2. vietā ierindojās „Tele Pasts” ar Elgastu Dimantu un Kasparu Strautu, noķerto zivju svars – 4,408 kg. Komandai kopvērtējumā – 8. vieta čempionātā, trešie – komanda “Bomber”, kuru pārstāvēja Andrejs Morozovs, Anatolijs Semjonovs, Andrejs Skobelevs un Andris Mūrnieks ar zivju svaru 3,37 kg.


Ekipāžu vērtējumā 1. vietu ieguva „Kaijas” 2. ekipāža ar Vadimu Loginovu un Viktoru Dilbu, noķerto zivju svars – 8,590 kg, 2. vietā – „Kaijas” 1.ekipāža ar Aivaru Teivānu un Valēriju Oļševski – 5,442 kg, 3. vietā – „Tele pasta” ekipāža ar Elgastu Dimantu un Kasparu Strautu, noķerto zivju svars 4,408 kg. 


Čempionāta uzvarētāji tika noteikti, izvērtējot abu posmu rezultātus. Kopvērtējumā pirmo godpilno vietu un 2008. gada Latgales spiningošanas čempionāta titulu ieguva komandas „Bomber” sportisti, kuri abos sacensību posmos ierindojās 3. vietā.


2. vietā – komanda “Verems”, kuras sastāvā startēja Aivars Karšenieks, Nikolajs Kuzņecovs, Juris Losāns un Jānis Graudumnieks. „Verema” vīri pirmajā posmā bija ieguvuši 6. vietu, savukārt otrajā posmā bija ceturtie.


3. vietā Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs no komandas „Abramis”. Šiem sportistiem pirmajā – 2. vieta, otrajā posmā – 9. vieta.


Paldies sakām sacensību sponsoriem un atbalstītājiem – Aivaram Prikulim („Preiļu celtnieks”), Igoram Koznačejevam („Eksperts”), Kasparam Sarmam („Ahoi”) un Preiļu novada domei. Spiningotāji īpašu pateicas zemnieku saimniecības „Silmalas” saimniekiem Arvīdam Soldānam un Annai Zalānei par sportistu viesmīlīgo uzņemšanu un SIA „Arka – Preiļi” konditorei Irēnai Veigulei par vizuāli izteiksmīgo un garšīgo torti.


Lai spēks un izturība turpmāko sacensību organizēšanā čempionāta galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam, tiesnesei Žannai Kufinai un sekretārei Mārtītei Ancānei, jo 2008. gada čempionāta abas kārtas tika noorganizētas veiksmīgi un bija izdevušās.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 11.10.2008.