Noslēgušās orientēšanās sacensības

09.10.2008.

Kaut arī orientēšanās sports Latgalē nav tik populārs kā Rīgas apkārtnē, daudzi šī sporta veida piekritēji gan Daugavpilī , gan arī Jēkabpilī rīko sacensības vairākās kārtās. Lai orientēšanās pie mums neizzustu un iegūtu jaunu elpu, jau no pavasara Preiļu novada dome sāka sešu posmu atklāto orientēšanās sacensību ciklu.


Par trašu sagatavošanu rūpes uzņēmās Preiļu jaunsargu instruktors Jānis Pintāns, kuram par sagādātajiem pārsteigumiem meža takās ir pateicīgi sacensību dalībnieki. Gribējās lielāku atsaucību redzēt no pieaugušajiem preiliešiem, kā tas bija nakts orientēšanās posmā Preiļu ielās, jo kas gan varētu būt labāks par izkustēšanos svaigā gaisā pēc stresainas darba dienas. Orientēšanās ir ģimenisks sporta veids, kur trasē var redzēt gan vecākus ar bērniem, gan vecvecākus. Kas gan var būt labāks par vienojošām sarunām mājās pie tējas tases par piedzīvotajām emocijām? Te es kā piemēru gribu minēt Aleksandru Bogdanovu un Jāni Lozdu , kuri ar savu piemēru aizrauj arī jauno paaudzi. Gribas pateikties arī Maltas un Dagdas jaunsargu vadītājiem, kuri atrada iespējas izbraukāt uz visiem posmiem un tādējādi krietni kuplināt dalībnieku sastāvu.


Apkopojot rezultātus izrādījās, ka daudz ir tādu dalībnieku, kuri nesavāca paredzēto četru posmu ieskaites minimumu kopvērtējumam. Visjaunāko – 1995.gadā dzimušo grupā meitenēm par uzvarētāju kļuva rudzātiete Lelde Marcinkeviča. Kupls dalībnieku pulks šajā vecuma grupā bija zēniem, kur par uzvarētāju kļuva Toms Kļaviņš no Maltas, aiz sevis atstājot Raivo Pastaru (Rudzāti) un Gunti Sparānu (Aizkalne). 1992.-94.gadā dzimušo meiteņu grupā uzvarētājas laurus sadalīja rudzātietes Laima Rudzāte un Zane Bindare. Līdz pat pēdējam posmam sīva cīņa bija starp preiliešiem Jāni Lozdu un Juri Loginu, kur beigās tikai par vienu punktu Jānis bija spiests piekāpties savam skolas biedram, trešajā vietā ierindojās maltietis Toms Polovinkins. Toties 1991. -89. gadā dzimušo grupā valdīja Maltas pārstāvji – Armands Stepiņš un Edgars Samovičs, jaunietēm – Marta Kalvīte no Rudzātiem. Meistarīgākais un arī uzņēmīgākais 1988.- 69.gadā dzimušo grupā Aleksandrs Bogdanovs (Preiļu rajona policijas pārvalde). 1968.-59.gadā dzimušo grupā vienādu punktu skaitu savāca preilieši Leonīds Valdonis un Pēteris Trubačs, kur veiksmīgāks starts pēdējā – izšķirošajā posmā par uzvarētāju izvirzīja Pēteri. Trešais arī preilietis – Aivars Žugris. Jāpiemin, ka šajā grupā bija viskuplākais dalībnieku skaits no pieaugušo grupām. Viscienījamākajā grupā par uzvarētāju kļuva Jānis Lozda (Aizkalne), kurš savulaik orientēšanās ābeci mācīja daudziem aizkalniešiem un arī tagad ar savu piemēru to darīt mudina viņu bērnus.


Ar kopvērtējuma rezultātiem var iepazīties Preiļu novada domes mājas lapā


Tiekoties pēdējā posmā no daudziem dzirdēju , ka gribētos turpināt iesākto arī nākošgad. Lai neapdziest iedegtā dzirksts un uz tikšanos pavasarī Preiļu novada meža takās!Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 09.10.2008.