Aizkalnes pagasta Raiņa ielā tiks ierīkots apgaismojums

09.10.2008.

Preiļu novada dome ir izstrādājusi tehnisko projektu apgaismojuma ierīkošanai Preiļu novada Aizkalnes pagasta Raiņa ielā un Jasmuižas Romas katoļu baznīcas apgaismošanai Aizkalnes pagastā.


Šobrīd ir izsludināta cenu aptauja būvdarbu izpildei. Piedāvājumi jāiesniedz līdz 29. oktobrim. Vēlamais būvdarbu izpildes termiņš ir šā gada 12. decembris.


Aizkalnes pagasta Raiņa iela, kas ir centrālā iela šajā lauku teritorijā, pilnībā nekad nav bijusi apgaismota. Pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā apgaismojums tika ierīkots tikai pie pagasta administratīvās ēkas, kas ir neliela daļa no visas ielas, šobrīd arī tam nepieciešama rekonstrukcija.


Tumšajos rudens un ziemas vakaros apgaismojums nepieciešams, lai veicinātu drošu skolēnu un iedzīvotāju pārvietošanos pa centrālo ielu. 


Raiņa ielā atrodas Aizkalnes pamatskola, autobusu pietura „Aizkalne”, Jasmuižas muzejs, abi pagasta veikali, doktorāts, Jasmuižas Romas katoļu baznīca, divas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, vienā no tām ir izvietoti sociālie dzīvokļi, un individuālo māju apbūve.


Pa Raiņa ielu notiek arī transporta satiksme uz Preiļiem, Aglonu un Daugavpili.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.10.2008.