Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas pārstāves apmeklē Latvijas bibliotēkas

07.10.2008.


Rīga, 2007. gada 6. oktobris. – Rītdien, 7. oktobrī Latvijā ieradīsies Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas direktora vietniece Debra Džeikobsa un programmu vadītāja Džesika Dora, kuras apmeklēs vairākās publiskās bibliotēkas, tiksies ar Kultūras ministri Helēnu Demakovu un fonda līdzfinansētā projekta „Trešais tēva dēls” īstenotājiem valsts aģentūrā „Kultūras informācijas sistēmas”.


Debrai Džeikobsai šī būs pirmā vizīte Latvijā kopš stāšanas amatā Geitsu fondā šā gada 4. augustā, bet Džesika Dora, kuras pārziņā ir projekts Latvijā, šeit viesojusies jau vairakkārt gan pirms projekta uzsākšanas 2005. gadā, gan projekta pirmā posma īstenošanas laikā no 2006. gada novembra līdz 2008. gada maijam.


Pirms darba fondā Debra Džeikobsa 33 gadus strādājusi publisko bibliotēku jomā. Bibliotēkas ir ne vien viņas darbs, bet arī aizraušanās – viņa savā karjerā darījusi daudz, lai bibliotēkas ietu līdzi laikam un kļūtu par mūsdienīgiem inovāciju un jaunrades centriem. Viņa bibliotekāru vidē ir labi pazīstama, jo pēdējos 10 gadus vadījusi Sietlas publisko bibliotēku, kas ir viena no vislabāk pazīstamajām bibliotēkām ASV. Šajā laikā Sietlas publiskā bibliotēka ne vien tikusi pie jaunas, modernas un pasaules arhitektu aprindās augsti novērtētas centrālās ēkas un vairākām jaunām filiālēm pilsētā, bet tajā arī ievērojami uzlabots bibliotekāro pakalpojumu klāsts un divkārt palielinājies izsniegto grāmatu skaits.


Globālo bibliotēku iniciatīva ir īpaša Bila & Melindas Geitsu fonda Globālās Attīstības programmas sastāvdaļa, kuras uzdevums ir mazināt nevienlīdzību paplašinot un uzlabojot pieeju mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģijām bibliotēkas. Latvija no 2006. līdz 2008. gadam no šīs programmas saņēma 17,8 miljonus ASV dolāru līdzfinansējumu publisko bibliotēku attīstības projektam „Trešais tēva dēls”, kura ietvaros 874 publiskajās bibliotēkās tika uzlabots interneta pieslēguma ātrums, ierīkots ātrgaitas bezvadu internets, uzstādīti jauni datori, apmācīti visi bibliotekāri izmantot jaunās tehnoloģijas un konsultēt apmeklētājus, īstenota plaša komunikācijas kampaņa sabiedrības informēšanai un veikta projekta ietekmes novērtēšana. Projektu Latvijā paredzēts turpināt līdz 2010. gada martam, akcentējot jaunu bibliotēkas elektronisko pakalpojumu veidošanu un nodrošinot vienlīdzīgas iespējas to izmantošanai dažādām sabiedrības grupām. 


Mediju kontaktiem:
Kaspars Rūklis, 3td Komunikācijas vadītājs
V/a „Kultūras informācijas sistēmas”
Tālrunis: 67844885, 29405048;
E-pasts:
kaspars.ruklis@3td.lv;
Web:
www.3td.lv, www.kis.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.