SĀKAS REĢISTRĒŠANĀS GINESA REKORDA SKRĒJIENAM „SKRIEN! PAR LATVIJU”

06.10.2008.

No šodienas plkst. 15.00 Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv ikviens interesents var oficiāli pieteikt savu dalību jauna Ginesa rekorda labošanas mēģinājumam „Skrien! par Latviju”. Skrējiens ir veltījums Latvijai 90. dzimšanas dienā un vienlaicīgi mēģinājums uzstādīt jaunu Ginesa Pasaules rekordu 100 m stafetes skrējienā. 
 
100 m stafetes skrējiena distanci varēs veikt arī vairāki dalībnieki kopā – ģimenes ar bērnu ratiņiem, organizācijas vai uzņēmumu komandas. Taču, ja distanci veiks vairāki dalībnieki vienlaicīgi, tad atbilstoši Ginesa Pasaules rekorda noteikumiem tas tiks skaitīts kā viena dalībnieka starts. Skrējienā var piedalīties arī cilvēki ratiņkrēslos. Ātrumam šajā disciplīnā nav nozīmes. Svarīgākais uzdevums ir nodot stafetes kociņu nākamajam dalībniekam noteiktajā stafetes posmā. Detalizēti ar skrējiena noteikumiem un aktuālāko informāciju būs iespējams iepazīties Latvijas jubilejas dienasgrāmatas sadaļā „Skrien! par Latviju”.


Visi individuālie skrējēji tiek aicināti reģistrēties Latvijas jubilejas dienasgrāmatā. Savukārt organizācijām, lūgums pieteikties atsevišķi, rakstot uz norādīto e-pastu portālā www.lv90.lv. Ikviens, kurš reģistrēsies skrējienam, saņems apstiprinājuma e-pastu.


Tomēr jāatceras, lai iekļūtu Ginesa Pasaules rekorda grāmatā, svarīgs ir ne tikai dalībnieku skaits, bet arī spēja skrējienu nodrošināt 24 stundu garumā. Tādēļ izturīgākos un spēcīgākos Latvijas fanus aicinām pieteikties skrējienam arī nakts laikā. Aicinām sekot līdzi jaunumiem!


„Skrien! par Latviju” 24 stundu laikā norisināsies stadionā „Daugava” 18. un 19. oktobrī. Rekorda labošanas mēģinājums iecerēts kategorijā “Vislielākais dalībnieku skaits, kas 24 stundās piedalās 100 m stafetes skrējienā”. Pašreizējais Ginesa rekords 100 m stafetē pieder Singapūrai, kad šī gada 29. martā skrējienā piedalījās 1848 cilvēki. „Skrien! par Latviju” rīkotāji cer, ka Daugavas stadionā Rīgā skrējienā piedalīsies vismaz 2000 cilvēku.


Uz „Skrien! par Latviju” īpaši ielūdz Mazda dīleris SIA „Inchcape Motors Latvia” un Elvi. Pasākumu atbalsta G4S Latvia un Elsana. Ginesa rekorda oficiālais liecinieks – Radio SWH. Latvijas dzimšanas dienas draugi – portāls draugiem.lv.


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 06.10.2008.