SVA turpina iekšējo reorganizāciju, samazinot izdevumus un saglabājot deleģēto funkciju apjomu

29.09.2008.

Līdz 2009.gada janvārim Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) realizēs kārtējo iekšējo darba optimizācijas posmu, kā rezultātā uz pusi tiks samazināts SVA reģionālo filiāļu skaits, izslēgta līdzīgu funkciju dublēšanās iespēja un efektīvāks būs administratīvais darbs.
 
Sabiedrības veselības uzraudzības sistēmas sakārtošanu SVA uzsāka 2006.gadā, kad Pārtikas un veterinārais dienests pārņēma ķīmijas un mikrobioloģijas laboratorisko pakalpojumu sniegšanu. Savukārt 2007.gadā SVA uzsāka darbu pie jaunu funkciju veikšanas: HIV/AIDS un seksuāli transmisīvo infekcijas slimību uzraudzības,  atkarības vielu un garīgās veselības uzraudzības un metodiskā vadības un veselības veicināšana.


Šogad veikti vairāki auditi, lai noskaidrotu ekonomiski izdevīgākos valsts deleģēto uzdevumu veikšanas variantus, atrodot optimālāko, kā rezultātā SVA plāno samazināt nākamā gada izdevumus un darbinieku skaitu.


Neskatoties uz pārmaiņām SVA darba organizācijā, valsts deleģēto funkciju kvalitāte un iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu pieejamība paliks nemainīga. Kaut arī reģionos SVA filiāļu skaits samazināsies no 10 filiālēm līdz 5 (pa vienai Vidzemē, Kurzemē, Latgalē, Zemgalē un Rīgā), tomēr tiks saglabāta speciālistu pieejamība maksimāli tuvu iedzīvotājiem.


Pēdējo četru gadu laikā SVA strādājošo speciālistu skaits mainījies vairakkārt, no 882 – 2005.gadā un 603 darbiniekiem 2007.gadā līdz 585 – 2008.gadā.
2009.gadā plānoto darba apjomu SVA veiks nodarbinot 500 strādājošos.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.