Spiningotāji sacenšas „pelēcī”

27.09.2008.

Jau trešo gadu pēc kārtas septembra pēdējā sestdienā spiningotāji pulcējās uz Preiļu novada balvu izcīņu. Šoreiz par sacensību norises vietu tika izvēlēts Pelēču ezers- par kuru makšķernieku aprindās ir daudz dzirdēts.


Sacensību dalībnieki – Preiļu novada spiningotāji, kā arī ciemiņi no Līvāniem , Pļaviņām, Rīgas un Priekuļiem klusībā cerēja, ka beidzot mainoties laika apstākļiem mainīsies arī līdaku uzvedība. Diemžēl cerības neattaisnojās – tikai trīs dalībnieki sacensību noslēgumā varēja uzrādīt mēra (50 cm +) līdakas, pārējiem bija jāsamierinās ar atlaižamajām līdaciņām vai asarēniem. Pirmo vietu izcīnīja Vitālijs Plivda – 1 kg 680 grami, aiz sevis atstājot lielākās līdakas pievarētāju Žannu Kufinu – 1 kg 460 grami un trešajā vietā ierindojās Broņislavs Plivda. Uzvarētājiem prieks par bagātīgo balvu klāstu no Preiļu novada domes, kā arī pārsteiguma balvām no veikaliem „Āķis” un „Viss copei”, bet pārējiem mazliet rūgtuma par Pelēču ezera skopumu un cerības uz veiksmi nākošgad – iespējams uz kāda cita ezera.


Sacensību noslēgumā , baudot garšīgo zivju zupu, vīri dalījās iespaidos un piedzīvojumos pie ūdeņiem, kā arī kala plānus par tuvākajām spiningošanas sacensībām.


Bagātīgus rudens lomus!


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis, sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 27.09.2008.