DZIMŠANAS DIENAS GADĀ APKOPOJAM LABAS LIETAS PAR LATVIJU

29.09.2008.

Latvijas 90. dzimšanas diena ir īstais laiks, lai paskatītos sev apkārt un pastāstītu citiem par mazām un lielām lietām, kas mūs ikdienā iepriecina. Tāpēc Latvijas 90. gadadienas koordinatori kopā ar portālu draugiem.lv līdz pat novembra beigām turpinās apkopot 90 labas lietas par Latviju. 


Jau tagad cilvēki ar lielu sirsnību dalās savās domās un sajūtās par Latviju. Kā stāsta kāds jauns cilvēks, viņam patiesi laimīgam liek justies vienkārša vakara atpūta pie Māras dīķa un putnu vērošana. „Esmu jauns, bet savā vecumā man jau ir gadījies daudz ceļot. Un, atklāti sakot, nekur nav tik labi kā mājās. Lai cik skaisti, vai labi būtu citur, man vienalga gribas atgriezties Latvijā. Man nekur nav tik labi kā Latvijā.”


Savukārt, kādu citu iepriecina, ka Latvijā vienkopus sadzīvo dažādi cilvēki. Proti, autobusā uz meitiņas jautājumu, kāpēc pretī sēdošais melnādainais vīrietis ir tiks tumšs, kāds tēvs sāka cītīgi stāstīt, par to, ka pasaulē dzīvo dažādi cilvēki – melni, dzelteni, balti. Pēc kāda laika melnais vīrietis, pirms izkāpšanas savā pieturā, pateicībā sniedza šim tēvam roku un skaidrā latviešu valodā izteica savu prieku par tēva attieksmi un veidu, kādā viņš bērnam skaidroja par rasēm. „Pārņēma tik silta sajūta. To atceroties, vienmēr patīkams lepnums par šo līdzcilvēku,” raksta notikuma lieciniece.


Lielākā daļa no stāstiem parāda, ka mīlestība pret Latviju atklājas pavisam vienkāršās un ikdienišķās lietās. „Kādu vakaru pēc darba nolēmu “izvēdināt galvu” ar motociklu un aizklīdu dziļos lauku ceļos. Apstājos kādā meža ielokā un sāku vērot, kas notiek apkārt. Pēc pāris minūtēm es jau biju aizmirsis par dienas nogurumu. Visapkārt bija dzīvība! Es mīlu Latviju, jo nekur citur tādas sajūtas nav – tikai mājās…,” savās sajūtās par Latviju dalās kāds portāla lietotājs.


Mēs labprāt dzirdētu vēl un vēl šos stāstus. Tāpēc aicinām ikvienu portāla draugiem.lv sadaļā „Iededzies par Latviju” pastāstīt par savām sirdij tuvajām un īpašajām Latvijas lietām.                                      


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa


 

Pēdējās izmaiņas: 29.09.2008.