Noslēgusies vasaras akcija „Šķiro plastmasu un laimē”

02.09.2008.

2. septembrī ar trešās dāvanu kartes izlozi noslēdzās Latvijas Zaļā punkta un sadarbības partnera SIA „Preiļu saimnieks” kopīgi organizētā vasaras akcija „Šķiro plastmasu un laimē”. Par trešās izlozes uzvarētāku kļuva Līga Brenče no Preiļiem, kurai 5. septembrī Preiļu novada domes priekšsēdētājs A. Adamovičs pasniedza MAXIMA dāvanu čeku 20 latu vērtībā un lietussargu ar Preiļu svētku logo. Līga Brenče akcijas 3. kārtas laikā bija nodevusi 533 PET pudeles. MAXIMA dāvanu čeku 10 latu vērtībā un lietussargu saņēma arī aktīvākā akcijas dalībniece Ligite Dzene, kura 3. kārtas laikā bija nodevusi 584 PET pudeles.


Kopumā akcijas 3. kārtā piedalījās 31 dalībnieks ar 1371 lozēm (katra lizē bija ievietota savā plastmasas pudelē). 3. kartā tika savākts 1400 kg PEt pudeļu. Kā atzina SIA „Preiļu saimnieks” Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece: „Akcijā piedalījās vairāk cilvēku nekā izlozēs, bet diemžēl daudzas zīmītes bija ieliktas mitrās pudelēs un tāpēc to vācēju kontakti vairs nebija salasāmi.”


 


Akcijas mērķis bija izveidot efektīvu sistēmu polietilēnteraftalāta (PET) pudeļu savākšanai no mājsaimniecībām. Sadarbībā ar vietējām atkritumu apsaimniekošanas organizācijām, akcija vienlaicīgi notika septiņās Latvijas pilsētās: Krāslavā, Ludzā, Preiļos, Līvānos, Tukumā, Saldū un Talsos. Lai piedalītos akcijā „Šķiro plastmasu un laimē!”, tukšā dzērienu plastmasas pudelē bija jāieliek zīmīte ar savu vārdu un tālruņa numuru, pēc tam šī pudele jāsaplacina, jāuzskrūvē korķis un jāizmet plastmasas iepakojumam paredzētā konteinerā.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.