Peldēties aizliegts 11 vietās, nav ieteicams – 7 peldvietās

12.09.2008.

Kaut arī tuvojas 15.septembris – peldsezonas noslēgums un lielākā daļa cilvēku izvēlas nepeldēties atklātajās ūdenstilpnēs, Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti šonedēļ paņēma priekšpēdējos peldūdens paraugus ūdens kvalitātes noteikšanai. Paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ peldēties aizliegts Daugavas upes peldvietās pie Salu tilta un Zaķusalā, Dambja purva ezerā, Linezerā, Velnezerā, Buļļupes peldvietā pie Birzes ielas (Rīgā), Beberbeķu ezerā (Rīgas rajona Babītes pagasts), Roķēnu ūdenskrātuvē (Rīgas rajona Siguldas novads), Iecavas upes peldvietā (Bauskas rajona, Iecavas pagasts). Peldēties aizliegts arī Balvu ezera peldvietā „Ezermala 2” (Balvu rajona Kubuļu pagasts) un Tiskādu ezerā (Rēzeknes rajona, Silmalas pagasts), jo tur konstatēta masveida zilaļģu savairošanās.


Peldēties nav ieteicams Vecāķu pludmalē (Rīgā), Lielupes peldvietās pie tilta un Spuņņupē (Rīgas rajona, Salas pagasts), Gaujas upes peldvietās Ādažos un Siguldā (Rīgas rajons), Ruļļu karjerā (Jelgavas rajona, Svētes pagasts) un Daugavas upes peldvietā (Daugavpils rajona Dvietes pagasts), jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji.


Visās pārējās šajā nedēļā pārbaudītajās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts. Pēdējie šīs sezonas peldūdens paraugi Rīgas un Ogres rajonā tiks paņemti nākošajā nedēļā.


Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa – zarnu darbības traucējumi. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.


Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. Peldūdens paraugi tiek ņemti reizi divās nedēļās. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties aizliegts.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.