26. septembrī Preiļos notiks vokālās grupas Framest koncerts

26.09.2008.


Vokālās grupas Framest koncerts notiks Preiļu KN 26. septembrī plkst. 19.00.
Biļetes tiek pārdotas iepriekšpārdošanā Preiļu KN kasē. Biļešu cenas : Ls 2; Ls 2.50; Ls 3


.


Mākslinieki:
Annija Putniņa /soprāns/
Elīna Šmukste /alts/
Mikus Abaroniņš /kontratenors/
Jānis Ķirsis /baritons/
Edgars Janovs /bass/


Programma:
Labāko Raimoda Paula dziesmu izlase. Visas dziesmas aranžējuši vokālās grupas Framest dalībnieki, liekot akcentu uz džezisku skanējumu. Lielākoties mākslinieki muzicē a-capella žanrā (dziedot bez pavadījuma), bet speciāli šim koncertam ir sagatavoti arī daži skaņdarbi un pārsteigumi, kuros katrs no dziedātājiem spēlē arī kādu mūzikas instrumentu.
Programma ir ļoti interesanta, saistoša un publiku uzrunājoša.


Ar šiem R. Paula džeza melodiju koncertiem mūziķi šogad jau uzstājušies tādās Latvijas pilsētās kā: Daugavpilī, Siguldā, Lizumā, Aucē, Ilūkstē, Rēzeknē, Ogrē, Salaspilī un Alojā. Tuvākie koncerti gaidāmi Preiļos, Lielvārdē, Gulbenē, Rīgā, un citur.


Apraksts par vokālo grupu Framest.
Grupā Framest dzied pieci jaunieši – 2 meitenes un 3 puiši vecumā līdz 21 gadam, kuri vai nu vēl mācās, vai jau ir absolvējuši Rīgas Doma kora skolu.


Framest repertuārā ir gan pašu, gan arī citu komponistu sarakstīti skaņdarbi, kuri tiek izpildīti īpaši veidotā aranžējumā. Framest pastāv jau trīs gadus – pirmā publiskā uzstāšanās bija 2005. gada 25. aprīlī labdarības koncertā “Lūgšana Pelēkai kāpai” Doma baznīcā, kurā arī Framest pauda savu attieksmi pret Pelēkās kāpas apbūvi.


Framest ir sniegusi neskaitāmus koncertus un grupa ar panākumiem ir piedalījusies vairākos konkursos, kuros guvusi godalgotas vietas, piemēram, 1.vieta jauno komponistu konkursā “Ceļš uz teātri”; 1.vieta Imanta Kalniņa „Jaunās zvaigznes” – pašu komponēto dziesmu kategorijā; 1.vieta (dalīta ar grupu H2o ) konkursā par jauniešu filmas “Jaunatnes likums- ikvienam jaunietim” titula dziesmu; 1.vieta draugiem.lv rīkotajā konkursā jaunajiem mūziķiem-Re:Loud.


Framest ir sadarbojusies ar Latvijā populāriem, iecienītiem un talantīgiem mūziķiem:
2006.gadā M.Zālītes un J.Lūsēna veidotajā izrādē “Hotel Kristina”. 2006. gada beigās kopā ar Arni Medni piedalījās mūzikas festivālā “Bildes 2007”. 2007. gada sākumā Framest sadarbojās ar komponistu Zigmaru Liepiņu, iedziedot titula dziesmu muzikālajai izrādei “Adata”.


2007. gadā,  izveidojās brīnišķīgs projekts ar lielisko džeza pianistu Hariju Bašu, ar kuru  vokālajai grupai Framest bija koncertu tūre pa Latvijas lielākajām pilsētām. Šīs tūres noslēguma koncerts bija vērojams Rīgā – Mazajā ģildē, ko kritiķi atzīst kā vienu no labākajiem Latvijas koncertu organizētajiem koncertiem 2007. gadā.


Arī šogad vokālā grupa Framest nolēmusi sadarboties ar lieliskiem džeza mūzikas lietpratējiem – bundzinieku – Māri Briežkalnu, pianistu Hariju Bašu, kontrabasa spēles virtuozu –  Jāni Stafecki un saksofonistu Kārli Vanagu – koncerta programmā – Džeza Zelta melodijas.
Vokālās grupas “Framest” repertuārā ir dažādu žanru un stilu dziesmas, kuras spēs aizkustināt jebkuru klausītāju un vienaldzīgs nepaliks neviens!


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.