Preiļos viesojās itāļu vīru koris „El Vajo”

06.09.2008.

6. septembrī Preiļu rajona skolotāju koris „Latgale” uzņēma ciemiņus. Preiļos viesojās vīru koris „El Vajo” no Itālijas pilsētiņas Kjampo. Kopā ar dziedātājiem Preiļus apmeklēja arī Kjampo pilsētas komūnas ģenerālsekretārs Antonio Bošito (Antonio Boscheito), kora prezidents Ferrucio Zehins (Ferruccio Zecchin), kurš ir arī Kjampo pilsētas galvenais arhitekts.


Skolotāju kora prezidents Alberts Vucāns bija parūpējies, lai viesi iepazītu pilsētas ievērojamākās vietas, iestādes un tūrisma objektus. Itāļu vīri apmeklēja arī Aglonas baziliku. 


Pēcpusdienā viesu delegācija – Kjampo pilsētas komūnas ģenerālsekretārs, kora prezidents, diriģents un daži kora dalībnieki Preiļu novada domē tikās ar domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču, priekšsēdētāja vietnieku Oļegu Hļebņikovu un domes izpilddirektoru Vladimiru Ivanovu.


Tikšanās laikā ar Preiļu novada domes vadību Kjampo pārstāvji pārrunāja abu pašvaldību struktūru, darbības modeļus, vides saglabāšanas aktivitātes pilsētās un sadarbības iespējas kultūras un uzņēmējdarbības jomā. Kjampo pārstāvji ierosināja sadarboties abām pilsētiņām un tuvākajā nākotnē domāt arī par oficiāla sadarbības līguma noslēgšanu. Itālijas ziemeļdaļā iecienīta ir marmora apstrāde, tāpēc ciemiņi piedāvāja iespēju jauniešiem, kuri interesējas par materiālu apstrādi, apgūt pamatiemaņas marmora apstrādē Itālijā.


Tās pašas dienas nogalē itāļu vīru koris „El Vajo” un skolotāju koris „Latgale” sniedza koncertu Preiļu kultūras namā. Skatītāju zāle bija pilna, koncerta klausītāji sirsnīgi uzņēma gan mūsu dziedātājus, gan vieskolektīvu. Īpašas emocijas uzvirmoja pēc kora solistu izpildītajām dziesmām, kad kā pateicību par saņemtajām pozitīvajām emocijām vīru kora solisti saņēma Preiļu meiteņu dāvātos ziedus.


Viesi koncerta laikā dalījās savos iespaidos par Preiļiem, atzīstot, ka pilsētiņa ir tīra un sakopta, te ir daudz ziedu. Par lielo uzņēmību un veiksmīgo vieskoncertturneju organizēšanu īpaši tika godināts Alberts Vucāns. Preiļu skolotāju koris jau saņēmis kārtējo uzaicinājumu – nākošajā gadā piedalīties jaunas, lielas baznīcas atklāšanas pasākumā Kjampo, padomā ir arī kopīga abu koru kompaktdiska izdošana.


Kjampo pilsētiņa atrodas Itālijas ziemeļos, 60 km attālumā no Venēcijas. Pilsētā ir 12 500 iedzīvotāju, tās budžets sastāda 17 miljonus eiro, no kuriem puse ir valsts finansējums, otra daļa – ieņēmumi no nodokļiem. Vīru koris „El Vajo” dibināts 1967. gadā. Korī dzied 50 vīri, Preiļos bija ieradušies 25 dziedātāji.


Nākošajā dienā, 7. septembrī, Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā notika vīru kora „EL VAJO” koncerts kopā ar ērģelnieci Jevgēniju Lisicinu.


Preiļu rajona skolotāju korim sadarbība ar J.Lisicinu sākusies jau 1991. gadā, kad notikuši koncerti Francijā, vēlāk Itālijā. Itāļu vīri koris savukārt pirmo reizi Latvijā koncertēja 1994. gadā. Pēc J. Lisicinas ieteikuma itāļu dziedošie vīri ir uzsākuši draudzību ar Preiļu skolotāju kori. bet pagājušā gada nogalē par Preiļu skolotāju kora „Latgale” sniegumu ir sajūsminājušies arī itāļu ļaudis.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 06.09.2008.