30 MINŪTĒS SPĒKAVĪRI SAVĀC 108 ATKRITUMU MAISUS

10.09.2008.

Gatavojoties 13. septembra Lielajai Talkai, šodien 8 Latvijas spēkavīri kopā ar palīgiem un Latvijas 90. gadadienas koordinatoriem Raimonda Bergmaņa vadībā sacentās talkošanā. 30 minūšu laikā tika savākti 108 atkritumu maisi.


Talkas sacensībās piedalījās trīs komandas. Uzvarētāju komanda, kurā aktīvi piedalījās pasaules čempions svarcelšanā Viktors Ščerbatihs, kopā savāca 44 maisus atkritumu.


Lielās talkas „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90. gadadienā” organizatore Vita Jaunzeme deva praktiskus padomus talkošanā, kā arī atgādināja, ka no 12. septembra veikalos Rimi un Supernetto, kā arī pašvaldībās visā Latvijā ikvienam būs iespēja iegūt bezmaksas cimdu pāri un maisu atkritumu savākšanai.


Latvijas 90. gadadienas koordinatore Kristīna Pelša aicināja 22. augusta akcijas „Gaismas tilti” degsmi un gaišumu ielikt darba mīlestībā un 13. septembrī doties uz Lielo Talku, uzdāvinot sev sakoptu Latviju.


Sacensībās neiztika arī bez iecienītajām talkas tradīcijām – talcinieki kopā ar muzikantiem dziedāja dziesmas, kā arī baudīja gardu, uz uguns gatavotu talkas zupu. Pasākumu noslēgumā visi talkotāji ietērpās baltā, tādējādi simboliski godinot talkas senās tradīcijas.


Sacensību uzvarētāji balvās saņēma grāmatas „Sūnu ciema zēni”, atgādinot par Sūnu ciema Laimes lāci, kurš apliecina, ka vislielākais spēks mainīt apkārtējo vidi ir mūsu pašu rokās. 


Foto no spēkavīru talkas meklējiet Latvijas jubilejas dienasgrāmatas www.lv90.lv foto sadaļā!


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 10.09.2008.