Jauns letonika.lv erudīcijas konkurss bibliotēku lasītājiem un bibliotekāriem

15.09.2008.

Pirmdien 15.septembrī sāksies jauns letonika.lv erudīcijas konkurss internetā „Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!”, kuru kopīgi rīko sabiedrība „Tilde” un v/a „Kultūras informācijas sistēmas”. Laikā līdz 24.novembrim piecās kārtās tiks noteikts katra Latvijas reģiona prasmīgākais informācijas meklētājs internetā no bibliotekāru, skolnieku un pieaugušo bibliotēkas lasītāju vidus. Uzvarētāji saņems vērtīgas balvas no jauno tehnoloģiju produktu klāsta.


Konkursa nolikums (PDF)


Izmēģināt spēkus informācijas meklēšanā aicināti visi interesenti. To no 9.septembra iespējams izdarīt, konkursa lapā www.letonika.lv/konkurss/registration.aspx Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas, jo atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Tādēļ konkursa noslēgumā īpaši suminātas tiks arī katra reģiona aktīvākās bibliotēkas, proti, tās, no kurām konkursā piedalīsies procentuāli lielākais bibliotēkas lasītājus skaits.


Paredzētas 16 galvenās balvas
„Mūsu konkurss sadarbībā ar v/a „Kultūras informācijas sistēmas” notiek jau tradicionāli trešo gadu, un liela daļa bibliotēkas lasītāju to jau iepazinuši. Abos iepriekšējos konkursos dalībnieku skaits bija patiešām liels, un mēs jūtam, ka mūsu datu bāzes lietotāji gaida konkursu, jo esam saņēmuši daudzus zvanus ar jautājumu, kad atkal varēs pārbaudīt savu erudīciju, sacenšoties ar citiem letonika.lv lasītājiem. Šobrīd varam priecāties kopā, jo tūlīt dodam startu nākamajam konkursam, kurš, mūsuprāt, būs vēl aizraujošāks, azartiskāks un pulcinās vēl vairāk dalībnieku, jo esam ņēmuši vērā mūsu atbalstītāju ierosinājumus – konkurss notiks četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacentīsies bibliotekāri, pamatskolēni, vidusskolēni un pieaugušie bibliotēku lasītāji. Turklāt arī galveno balvu ieguvēji būs ne vairs viens, bet veseli 16 – katrā līgā no katra reģiona,” stāsta sabiedrības „Tilde” uzziņas sistēmu grupas attīstības vadītāja Anita Vasiļjeva.


No 1.septembra letonika.lv pieejama katrā pašvaldību publiskajā bibliotēkā
Pēdējos divos gados letonika.lv abonentu skaits bibliotēku vidū ievērojami audzis, tā ir visvairāk izmantotā datu bāze bibliotēku lasītāju vidū. Tādēļ v/a „Kultūras informācijas sistēmas” un elektroniskā resursa izstrādātājs SIA „Tilde” publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros ir noslēguši vienošanos, kura paredz, ka no šī gada 1.septembra datu bāze letonika.lv ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. „Mēs esam panākuši šo vienošanos, lai popularizētu elektronisko resursu izmantošanu bibliotēkās.  Projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros visās publiskajās bibliotēkās uzstādījām jaunus datorus un uzlabojām interneta ātrumu, tagad laiks ķerties klāt pie satura jautājumiem. Daudzi bibliotēku lietotāji vēl īsti neapzinās, kādas iespējas piedāvā gan letonika.lv, gan arī citas datu bāzes. Tās var palīdzēt iegūt gan informāciju mācībām, gan rast atbildes uz gluži praktiskiem jautājumiem, piemēram, par dzīvnieku kopšanu, dārzniecību vai būvniecību,” saka v/a „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone.


Uzziņai
Letonika.lv ir uzziņu un tulkošanas interneta pakalpojums, kas aptver plašas digitālās enciklopēdijas, daudzvalodu tulkojošās, skaidrojošās un terminu vārdnīcas, bagātu attēlu krātuvi, latviešu literatūras klasiku. Te atradīsiet saturīgu un kvalitatīvu informāciju latviešu valodā par Latviju, tās vēsturi, kultūru, valodu, vidi un cilvēkiem.
Enciklopēdiju un vārdnīcu saturs veidots sadarbībā ar autoritatīviem nozaru speciālistiem, visa informācija ir apkopota vienā vidē un ērti atrodama ar tam speciāli radītu meklētāju, kas ‘saprot’ latviešu valodu.
Letonika.lv ir sabiedrības „Tilde” veidotais un uzturētais latviskais uzziņu un tulkošanas portāls.


V/a „Kultūras informācijas sistēmas” ir Kultūras ministrijas aģentūra, kuras misija ir palīdzēt atmiņas institūcijām – arhīviem, bibliotēkām un muzejiem saglabāt un padarīt pieejamu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, izmantojot jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājumus. Starp vērienīgākajiem aģentūras īstenotajiem projektiem ir Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma jeb „Gaismas tīkls”, Vienotā valsts arhīvu informācijas sistēma, Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs un Latvijas valsts, pašvaldību un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētais publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.
Projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros lasītājiem tiek piedāvāta iespēja lietot daudzveidīgas elektroniskās datu bāzes, interneta enciklopēdijas un pilnu tekstu žurnālus par dažādām nozarēm gan latviešu, gan angļu valodā. Lielāko daļu abonēšanas maksas šīm bibliotēkām sedz aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas”.


„Tilde” ir vadošais plaša lietojuma programmatūras izstrādātājs Baltijas valstīs. Tilde ir dibināta 1991. gadā Rīgā, tajā strādā 91 darbinieks, uzņēmumam ir biroji arī Viļņā un Tallinā. Galvenie Tildes darbības virzieni ir datoratbalsta izstrāde latviešu valodai, datorprogrammu lokalizācija, grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmatūra, informatīvie un video pakalpojumi internetā.


Informāciju sagatavoja:
Ilma Birzniece
v/a “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.