Zaļā punkta nedēļā atklās plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcu, rīkos Lielo Talku un skolēni tiksies ar prezidentu

08.09.2008.

No 8. līdz 13.septembrim Latvijā norisināsies par tradīciju kļuvusī ZAĻĀ PUNKTA NEDĒĻA, kuras laikā notiks Baltijā modernākās plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcas atklāšana, gigantiskā pūķa Krāmendorfa piezemēšanās Stacijas laukumā un izglītības programmas „Zaļā punkta skola” audzēkņu sagatavotā vides priekšlikumu kopuma iesniegšana Valsts prezidentam Valdim Zatleram, bet 13.septembrī Zaļais punkts aicina visus iesaistīties Lielajā Talkā. Zaļā punkta nedēļa notiek jau astoto gadu un tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību izlietotā iepakojuma, nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču šķirošanai un pārstrādei.


Rekonstruētās „PET Baltija” plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcas atklāšana
Zaļā punkta nedēļa iesāksies 8.septembrī ar Baltijā lielākās polietilēnteraftalāta (PET) pudeļu pārstrādes rūpnīcas „PET Baltija” atklāšanu Jelgavā. Tā ir modernākā rūpnīca Baltijā, kas gada laikā pārstrādās 15 000 tonnu plastmasas pudeļu. Piesaistot vietējo un ārvalstu kapitālu, kā arī Eiropas Savienības līdzfinansējumu, projekta īstenošanā investēti vairāk kā 3 000 000LVL. Svinīgajā atklāšanā aicināti piedalīties Latvijas Ministru prezidents Ivars Godmanis, Vides ministrs Raimonds Vējonis un citas valsts un pašvaldības amatpersonas. Viena no goda viešņām būs  Īslandes vides ministre Torunna Sveinbjardnardotira (Thorunn Sveinbjarnardottir).


Ceļojošā izstāde ar pūķi Krāmendorfu pie T/C Origo
9.septembrī no pulksten 13.00 līdz 17.00 Stacijas laukumā, pie T/C Origo interesenti aicināti uz Latvijas Zaļā punkta ceļojošo izstādi „Šķiro ar Punktuāli un pūķi Krāmendorfu”. Pūķis Krāmedorfs ir 5 metrus augsta un 7 metrus gara skulptūra, kas aprīkota ar monitoriem un audiovizuālajiem efektiem un veidota no tērauda stieņu struktūras, kā arī datoru mikroshēmām, plastmasas pudelēm un citām otrreiz pārstrādājamām lietām. Izstādes laikā Latvijas Zaļā punkta tēls Punktuālis iesaistīs interesentus izglītojoši izklaidējošās aktivitātēs, kuru dalībnieki saņems piemiņas balvas no Latvijas Zaļā punkta un SIA „Rimi Latvija”. Darbosies arī improvizēts izlietotā iepakojuma un nolietoto elektropreču savākšanas punkts, kurā varēs nodot līdzpaņemtās baterijas, nelielas nolietotās elektropreces, stikla pudeles un burkas, makulatūru un PET pudeles. „Skolēnu priekšlikumu zaļam dzīvesveidam” iesniegšana Valsts prezidentam
10. septembrī kinoteātrī „Coca Cola Plaza”, īsi pirms dokumentālās filmas „Laika jautājums” pirmizrādes Valsts prezidentam Valdim Zatleram tiks iesniegts īpašs dokuments „Skolēnu priekšlikumi zaļam dzīvesveidam”, kurā būs apkopoti „Zaļā punkta skolu” audzēkņu secinājumi par vides stāvokli Latvijā, kā arī ieteikumi ilgtspējīgas vides saglabāšanai un globālās sasilšanas mazināšanai.


Lielā Talka „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā”
13.septembrī Latvijas Zaļais punkts aicina iedzīvotājus iesaistīties Lielajā Talkā „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā”. Talkas mērķis ir apvienot brīvprātīgos un domubiedrus no visiem Latvijas pagastiem un pilsētām, lai sakoptu valsti svētkiem. Talkas patrons ir Valsts prezidents Valdis Zatlers un tās organizatori ir domubiedru grupa, kurai pievienojies arī Latvijas Zaļais punkts. Talka notiks vienlaicīgi visā Latvijā, norises vietu saraksts un organizatoriskā informācija atrodama www.talkas.lv.


Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs uzsver: „Par atkritumiem jārūpējas tāpat kā par savu labklājību, un tas jādara ne tikai Zaļā punkta nedēļas laikā, bet jāuztver kā ikdienas sastāvdaļa, jo atkritumu apjoms aug ātrāk, nekā tie tiek pārstrādāti. Ir vajadzīgs Punktuālis, Pūķis Krāmendorfs un LZP skolu audzēkņi, kas neļauj aizmirst, ka atkritumi ir ne tikai mūsu pašu, bet arī apkārtējās vides problēma. Sanāksim kopā arī Lielajā Talkā, lai valsts svētkus varam svinēt tīrā un sakoptā vidē.”

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.