Rēzeknes upē sacentās Latgales pludiņmakšķerētāji

23.08.2008.

23. un 24. augustā Rēzeknes upē norisinājās Latgales 2008. gada čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Ūdens līmenis Rēzeknes upē šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bija par metru zemāks, kas, acīmredzot labvēlīgi ietekmēja ‘copi’.


Pirmajā sacensību dienā dominēja sīkās zivis – raudas, vīķi, pa retam kāds plaudis. Otrajā dienā, pateicoties veiktajai zivju piebarošanai, lomus pārsvarā veidoja plauži svarā no 150 gramiem līdz 1,4 kilogramiem. Saka, ka Rēzeknes upē parasti makšķerniekus pievilina arī karūsas un karpas, bet šoreiz ne sacensību laikā, ne iepriekš – treniņos, neviena lielāka zivs uz āķa netika. Kā vēlāk uzzinājām, arī apkārtējās ūdenstilpnēs zivju aktivitāte esot bijusi ļoti zema.
Tomēr, neskatoties uz esošajiem dabas apstākļiem, bez loma neviens makšķernieks nepalika, un sacensību gars nenoplaka līdz pat rezultātu paziņošanai.


1. vietu čempionātā izcīnīja Preiļu rajona Rudzātu pagasta komanda „Āķis„. Komandas sastāvā startēja Guntis Brūvers, Kazimirs Anspaks, Jānis Volkovs, Mikus Valainis un Ivars Celiņš.
2. vieta – Preiļu novada komandai „Preiļi”, kuras uzvaru kaldināja Vitālijs Plivda, Aivars Žugris, Ivars Trops, Edmunds Boreiko un Viktors Vjakse. 
Trešie čempionātā ierindojās Dobeles puiši no „Pludiņa” – Juris Āboliņš, Gundars Rozenlauks, Andžs Daugavietis, Andrejs Kerns un Andris Ignatjevs – Rozenlauks. 4. vietā – „Verems” no Rēzeknes, piektie – Gaigalavas pagasta „Gaigalava”.


Individuālajā vērtējumā pirmajās trijās vietās ierindojās „Āķa” komandas pārstāvji. Ar kopējo loma svaru 9,672 kilogrami nepārspēts kārtējo reizi palika Kazimirs Anspaks, otrais labākais – Ivars Celiņš ar loma svaru 9,130 kilogrami, 3. vietā ar lomu 8,500 kilogrami – Jānis Volkovs.                                       


Par labo čempionāta organizēšanu dalībnieki pateicas sacensību galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam. Kazimirs Anspaks atzinīgi novērtēja sacensību vietas izvēli – apmēram divu kilometru garumā gar upi bija labi pieejams krasts, bet upē sacensībām piemērots ūdens dziļums ar lēnu straumi.


Sakām paldies sacensību tiesnesei Žannai Kufinai un sekretārei Mārītei Ancānei. Īpaši pateicamies uzņēmumiem „Salmo”, „Eksperts” (Daugavpils), „Ahoi” un Preiļu novada domei par atbalstu čempionāta norisē.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2008.