Latvijas uzņēmēji, vēlaties strādāt ar Ķīnu? Kļūstiet par Ķīnas ekspertiem! Ir sākusies pieteikšanās 10 mēnešu bezmaksas uzņēmējdarbības mācību programmai Ķīnā

08.09.2008.

Pēdējo gadu straujā Ķīnas ekonomikas izaugsme rada aizvien lielāku pieprasījumu pēc uzņēmējdarbības profesionāļiem un vadītājiem, kas orientējas Ķīnas tirgū un ekonomikā. Saskaņā ar cilvēkresursu konsultāciju kompānijas Hewitt Associates pētījumu 55% korporāciju, kuras ir ieguldījušas Ķīnā, tuvākajā nākotnē plāno pieņemt jaunus darbiniekus.


ES un Ķīnas vadītāju apmaiņas un apmācības programma (Managers Exchange and Training Programme, METP) piedāvā vēl nebijušas augsta līmeņa mācību iespējas. METP ir Eiropas Komisijas un Ķīnas valdības kopīga iniciatīva. Tās mērķis ir piesaistīt ES uzņēmējdarbības profesionāļus un vadītājus, kuri vēlētos strādāt ar Ķīnu– tas īpaši attiecas uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem–, un iepazīstināt viņus ar ķīniešu biznesa kultūru, ekonomiku un biznesa ētiku. Pieteikties programmai var līdz 2009. gada 4. janvārim. Mācību programmas ilgums ir 10 mēneši, un tā noslēgsies 2010. gada martā.


Šī ES un Ķīnas programma ne tikai nodrošina dalībniekiem uzturēšanos Ķīnā visā mācību laikā, bet arī maksā ikmēneša stipendiju (apmēram 1000 eiro). Visi sekmīgie programmas beidzēji saņems ES vēstnieka Ķīnā parakstītu diplomu.


Pretendentiemjābūt vecumā no 26 līdz 40 gadiem, ar vismaz 5 gadu darba pieredzi, bet ķīniešu valodas zināšanas nav obligātas. Tiem jābūt attiecīgai akadēmiskai izglītībai, kā arī jāiesniedz pārliecinošs biznesa plāns savam uzturēšanās laikam Ķīnā. Pretendenti, kuri pārliecinās eiropiešu un ķīniešu konkursa komisiju par sava biznesa plāna iespējamību, saņems uzaicinājumu uz pārrunu un novērtēšanas centru Briselē vai Pekinā 2009.gadā.


Pirmajā iesaukumā starp 18 Eiropas uzņēmējiem, kuri Ķīnā praktizējās pērn, bija tikai viens uzņēmējs no Baltijas – lietuvietis Juliuss Daujotas. Arī otrajā iesaukumā – no 25 eiropiešiem bija vien lietuvietis Arturs Astrauskas. Arī šī gada iesaukumā no 31 dalībnieka nav neviena Latvijas uzņēmēja. Piedāvātā ir pēdējā iespēja šīs programmas ietvaros darboties Ķīnā.


Plašāku informāciju par programmu un pieteikšanos tajā var saņemt internetā www.metp.net.cn vai zvanot uz METP kontakttālruni +49 69 15402 638.


Ivars Bušmanis,
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā
preses sekretārs
Tālr. 67085414, 28666023,
e-pasts:
ivars.busmanis@ec.europa.eu


 

Pēdējās izmaiņas: 08.09.2008.