Dāvinot launaga kārbiņas visiem Latvijas pirmklasniekiem, Sabiedrības veselības aģentūra vēlas atgādināt uztura speciālistu ietikumu – jāēd regulāri un veselīgi!

01.09.2008.

Jaunā mācību gada sākumā Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) visiem Latvijas pirmklasniekiem, kopā aptuveni 20 000 bērniem, dāvinās kārbiņas veselīga launaga līdzņemšanai, kā arī grāmatiņu par veselīgu uzturu „Ko ēdīsim?” un saliekamu veselīga uztura piramīdu.


„Brokastis un vakariņas mājās, siltas pusdienas skolā, bet vitamīniem un ogļhidrātiem bagātīgu launagu – līdzpaņemtā kārbiņā. Lai augošam bērnam pietiktu spēks un enerģija, jāēd vismaz 4-5 reizes dienā. Laika sprīdis no pusdienām skolā līdz vakariņām mājās ir pārāk garš, lai skolēns iztiktu bez ēšanas, it īpaši, ja bērns tūlīt pēc stundām apmeklē kādas ārpusklases nodarbības. No mājām paņemts veselīgs launags nodrošinās nepieciešamās uzturvielas, turklāt ietaupīs vecāku naudu, kuru bērns, gribēdams remdēt izsalkumu, izdos par neveselīgiem našķiem”, – launagu kārbiņu dāvināšanas ideju skaidro grāmatiņas „Ko ēdīsim?” autore, SVA Sabiedrības veselības datu analīzes daļas vecākā speciāliste Inta Māra Rubana.  


Lai personīgi skolēniem atgādinātu par uztura nozīmi veselības saglabāšanā, Veselības ministrs Ivars Eglītis  uzsver: ‘’Mūsu bērnu veselībai un pilnvērtīgai attīstībai nepieciešamas kustības un veselīgs uzturs, tādēļ jau pirms diviem gadiem sākam runāt par neveselīgu pārtiku un aizliedzām to tirgot skolās. Priecē, ka daudzi skolēni jau to ievērojuši un par neveselīgu uzturu norāda arī saviem vecākiem. Šogad sagatavotie materiāli un launaga kārbiņas visiem pirmklasniekiem, turpina šo izglītojošo darbu un palīdzēs mūsu bērniem iegūt vissvarīgākās zināšanas – kā būt veseliem. Ceru, ka iegūtās zināšanas radīs bērniem  vēlmi palīdzēt saviem vecākiem piepildīt launaga kārbiņas ar veselīgiem kārumiem.’’


Atgādinām, ka no 1.septembra Latvijas pirmklasnieki ēdīs pusdienas, par kurām 80 santīmus būs samaksājusi valsts.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule


Koordinatoru kontakti:
Koordinācijas reģions: Jēkabpils pilsēta un rajons; Preiļu pilsēta un rajons


Inita Zarkeviča 
mob.29516749, 65220077
inita.zarkevicha@gmail.com
Dambja ielā 10, Jēkabpilī, LV5201


 

Pēdējās izmaiņas: 01.09.2008.