Aizliegts peldēties Daugavas peldvietā Salaspilī, Juglas ezerā, Linezerā un Daugavas peldvietā pie Salu tilta, peldēties nav ieteicams vēl 3 vietās

29.08.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ Rīgas rajonā aizliedz peldēties Lielupes peldvietā pie tilta (Salas pagasts), Daugavas peldvietā Salaspilī, Rīgā Juglas ezerā, Linezerā un Daugavas peldvietā pie Salu tilta. Peldēties nav ieteicams  Daugavas upes peldvietā Zaķusalā (Rīgā), kā arī jūras peldvietās Limbažu rajona Ainažos un Tūjā, peldvietā „Jūrasdzeņi” (Liepupes pagasts), jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji. Visās pārējās šajā nedēļā pārbaudītajās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.


Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa – zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.


Ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan vizuāli novērtējot peldvietu, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem:
• netipiska ūdens krāsa;
• virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas);
• peldoši un citi atkritumi ūdenī;
• naftas produkti;
• fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās – “ūdens ziedēšana”.


SVA speciālisti atgādina: dodoties peldēties vietās, kur peldūdens kontrole nenotiek, jāpievērš uzmanība tam, vai peldvietas tuvumā atrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības u.c.). Ja peldētājs nav pārliecināts par ūdens kvalitāti vēlams atturēties no peldēšanās vai izvairīties no sejas saskares ar ūdeni un tā norīšanas.


Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.