VASARAS NODARBĪBAS JAUNIEŠIEM AR ĪPAŠĀM VAJADZĪBĀM

27.08.2008.

Vairāku gadu garumā par tradīciju kļuvušas Preiļu novada domes Sociālā dienesta organizētās vasaras nodarbības jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Lai arī šogad tās notika tikai augusta mēnesī (iepriekšējos gados gan jūnijā, gan augustā), jo arvien sarežģītāk kļūst atrast speciālistu, kas būtu gatavs uzņemties nodarbību vadīšanu, jauniešu aprūpi un pieskatīšanu un kuru turklāt pieņemtu kā līdzīgu paši jaunieši, arī viens mēnesis ir būtisks ne tikai jauniešiem, bet arī viņu vecākiem, kuri tādejādi var droši doties darba gaitās, nesatraucoties par savu atvasi.


Sociālā dienesta organizētās vasaras nodarbības kā īsa laika pieskatīšana ir viena no alternatīvās aprūpes formām, kas nodrošina īpašu atbalstu un pakalpojumus gan cilvēkam ar invaliditāti, gan viņa tuviniekiem. Respektējot gan iespējas, gan ierobežojumus, vasaras nodarbību laikā ir mēģināts jaunietim ar īpašām vajadzībām nodrošināt saturisku un jēgpilnu dienu. Tā, piemēram, speciālista pavadībā jaunieši, izmantojot dažādas vizuālās mākslas tehnikas, dalījās savos iespaidos par vasaras mēnešos piedzīvoto, gan apskatīja pilsētas ievērojamākās vietas – Preiļu parku, jaunizveidoto strūklaku, apmeklēja Leļļu galeriju, kā arī paši iejutās dažādos pasaku tēlos, pielaikojot mākslinieces J.Mihailovas darinātos tērpus.


Septembrī jaunieši atsāks mācības Rudzātu speciālajā internātpamatskolā, Preiļu filiālē, kas atrodas Sociālā dienesta telpās.


Daži mirkļi no vasaras nodarbībām fotoattēlos.Anita Gāga
Preiļu novada domes
Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.