DAUGAVPILĪ BŪS LATVIJAS JUBILEJAS SVĒTKU TELTS PĒDĒJĀ PIETURVIETA

22.08.2008.

22. augustā ceļu pa Latviju Daugavpilī noslēgs Latvijas 90. gadadienas informatīvā svētku telts ar vēl nebijušām aktivitātēm un pārsteigumiem.


Latvijas 90. jubilejas svētku vēstneši Daugavpilī būs pamanāmi jau rīt, 21. augustā, veidojot interesantas un intriģējošas aktivitātes pilsētas centrā. Savukārt plkst. 21.40 Vienības laukumā plānota īpaša gaismas akcija, kā arī Latvijas 90. jubilejas logo veidošana no sveču liesmiņām, kas būs akcijas „GAISMAS TILTI” ieskaņas pasākums.


22. augustā rosība Latvijas 90. gadadienas svētku teltī Vienības laukumā sāksies plkst. 13.00, kad teltī darbu sāks radošā lukturīšu darbnīca. Tajā ikviens varēs izgatavot lukturīti, ko 22. augusta vakarā aiznest uz tiltiem Latvijai. Tāpat teltī būs apskatāma arī gatavu, pašdarinātu lukturīšu izstāde, kurā daugavpilieši varēs smelties praktiskas idejas sava gaismas lukturīša darināšanai.


Teltī mīļi gaidīti arī mazie apmeklētāji, kuri varēs uzzīmēt un uzdāvināt zīmējumu savai Latvijai. Visi zīmētāji tiks apbalvoti ar Latvijas jubilejas suvenīriem, taču uzcītīgākajiem būs iespēja tikt pie krāšņas svētku logotipa ilustrācijas uz sejas. Mazo mākslinieku darbi tiks publicēti jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv, kur tos aplūkot varēs ikviens.


Vienlaicīgi ar radošajām aktivitātēm arī Daugavpilī savas zināšanas par Latviju telts viesi varēs pārbaudīt populārās radio spēles „Lieliskais Piecinieks” un TV šova „Prāta Banka” redaktora Ivo Krumholca āķīgo jautājumu viktorīnā. Erudītākie spēlētāji tiks pie jubilejas suvenīru komplektiem.


Pasākuma kulminācija paredzēta 22. augusta vakarā, kad plkst. 21.00 ar Latvijas Radio aicinājumu Daugavpilī uz Vienības tilta, līdzīgi kā visā Latvijā, akcijas „Gaismas tilti” ietvaros pacels un iedegs gaismas lukturīšus.


Latvijas 90. gadadienas informatīvā telts ir simbolisks svētku vēstnesis, kas šovasar viesojās vairākās Latvijas pilsētās. Ceļu pa Latviju tā uzsāka 2. augustā Ventspilī, 9. augustā telts viesojās Valmieras svētkos, bet 16. un 17. augustā – Rīgas svētkos. Paldies telts viesiem visās pilsētās par atsaucību, radošajiem darbiem un izrādīto interesi!


Uz tikšanos Daugavpilī!


Informācija:
Elīna Lazdāne
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2008.