SIGUR ROS KONCERTĀ IEDEGS GAISMAS TILTU

22.08.2008.

22. augusta vakarā kopā ar vairākiem tūkstošiem skatītāju „Arēna Rīga” amfiteātrī simboliski gaismu par Latviju pacels arī īslandiešu grupa Sigur Ros. Zīmīgi, ka tieši Īslande bija pirmā valsts, kas 1991. gada 23. augustā pirmā atzina Latvijas neatkarību, un grupas koncerts notiek tieši šīs dienas priekšvakarā.


Iezīmējot šo mirkli, pirmie 3000 koncerta apmeklētāji kā dāvanu no Latvijas 90. jubilejas koordinatoriem pie ieejas saņems nelielas gaismas lampiņas. Visi klātesošie tiks aicināti iedegt skandināviski zilganās uguntiņas, sekojot līdzi Latvijas Televīzijas tiešraidei arēnā īsi pirms grupas uzstāšanās. Tā būs iespēja arī Sigur Ros koncerta apmeklētājiem vienoties ar pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, kas šajā brīdī stāvēs uz kāda no Latvijas tiltiem akcijas „Gaismas tilti” ietvaros.


Grupas Sigur Ros uzstāšanās jaunā albūma koncerttūres ietvaros Latvijā solās būt īpaša – ne tikai savdabīgi melodiskā un aizraujošā izpildījuma, bet arī koncerta īpašās gaismas brīža norises dēļ. Lai vēl pirms koncerta rosinātu īpašo gaisotni, aģentūra „POSITIVUS MUSIC” kopā ar ierakstu kompāniju Mikrofona Ieraksti un BadDog rīko koncerta ieskaņas pasākumu, kas notiks šovakar, 20. augustā plkst. 20.00 Peldošajā darbnīcā Andrejsalā. Pasākumā demonstrēs kinofilmu „Heima”, skanēs Sigur Ros un cita islandiešu mūzika, kā arī būs apskatāma Bruno Rozes fotogrāfiju izstāde.


Līdzīgi kā koncerta organizētāju „POSITIVUS MUSIC” iniciatīva, Latvijā ir pieteikta vēl 21 simboliska gaismiņu iedegšanas vieta – ielas, dīķmalas un pils tornīši, parki un laipas. Tāpēc sekojot šim piemēram, akcijā „Gaismas tilti” piedalīties tiek aicināti arī tie, kuriem tuvumā nav tilta. Aktuālākā informācija par akcijas „GAISMAS TILTI” norises vietām ir pieejama Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv.


Akcijas tiešraidi 22. augustā nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. Uz Latvijas dzimšanas dienas pasākumu „GAISMAS TILTI” īpaši ielūdz Latvija Statoil un draugiem.lv.


Informācija:
Elīna Lazdāne
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2008.