AKCIJA „GAISMAS TILTI” NORISINĀSIES ARĪ CITUR PASAULĒ

22.08.2008.

Organizēt Latvijas 90. dzimšanas dienas akciju „Gaismas tilti” nolēmuši arī ārvalstīs dzīvojošie latvieši. 22. augusta vakarā par godu Latvijai gaismiņas tiks iedegtas arī Īrijā un Peru.


Akciju „Gaismas tilti” Īrijā organizē Latviešu apvienība latviešiem Īrijā. Organizācija aicina ikvienu Īrijā dzīvojošo latvieti kopīgi atcerēties un godināt Latviju, 22. augustā, plkst. 21.00 pulcējoties Navanā pie „Flowerhill Road” tilta. Uz tilta tiks novietoti gaismas lukturīši, kā arī izskanēs akcijas „Gaismas tilti” vēstnešu – rakstnieces Noras Ikstenas, folkloristes Ilgas Reiznieces, režisores Māras Ķimeles, mākslinieka Imanta Lancmaņa, stilistes Žannas Dubskas un diriģenta Māra Sirmā – vēlējumi Īrijas latviešiem. Organizācijas mājas lapā www.latviesi.org pieejama arī pamācība, kā pašam pagatavot savu gaismas lukturīti.


Lai arī latviešu kopienu Limā veido pavisam neliels cilvēku skaits, arī tur pāri okeānam latvieši sūtīs sveicienus savai Latvijai. 22. augusta vakarā Peru galvaspilsētā gaismiņas tiks iedegtas Latvijas Republikas vārdā nosauktajā parkā, kas atrodas pašā okeāna krastā uz augstas klints.


Pašreiz Latvijas 90. dzimšanas dienas akcijai „Gaismas tilti” pieteikti 199 tilti no 146 Latvijas pašvaldībām.Akcija „Gaismas tilti” tiek rīkota kā simbolisks pasākums 90 dienas pirms Latvijas jubilejas. Tās ietvaros 22. augusta vakarā visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties uz sev tuvāko tiltu Latvijā, lai plkst. 21.00 vienlaicīgi visā Latvijā iedegt lukturīšus par godu Latvijas 90. dzimšanas dienai. Sīkāka informācija par akcijas „Gaismas tilti” norises vietām un pasākumiem pieejama Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv. Aicinām regulāri sekot līdzi jaunākajai informācijai!


Akcijas tiešraidi no Rīgas, Valmieras, Kuldīgas un Daugavpils 22. augustā nodrošinās Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. Uz Latvijas dzimšanas dienas pasākumu „Gaismas tilti” īpaši ielūdz Latvija Statoil un draugiem.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa


 

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2008.