AKCIJĀ „GAISMAS TILTI” PIEDALĀS 187 LATVIJAS TILTI

22.08.2008.

Latvijas 90. dzimšanas dienas akcijai „GAISMAS TILTI” pieteikti jau 187 tilti no 140 Latvijas pašvaldībām.


Vislielākā akcijas „Gaismas tilti” atsaucība vērojama Alūksnes rajonā, kur pieteikušās jau 19 pašvaldības. Tāpat liela aktivitāte notiek Liepājas, Daugavpils, Limbažu un Valmieras pusē, kur no katra rajona pieteikušās turpat 10 pašvaldības.


Līdzās gaismiņu iedegšanai pie tiltiem notiks arī dažādi interesanti pasākumi. Rīgas pašvaldība iecerējusi pārsteigt viesus ar aktivitātēm uz AB dambja un gaismas spēlēm Daugavā plkst. 22.00, tādējādi piesakot gaismas festivālu „Staro Rīga” šī gada rudenī. Kuldīdznieki uz pilsētas tiltiem veidos senās latvju rakstu zīmes no 3575 lukturīšiem, turpretī Saulkrastos gaismiņas iemirdzēsies uz 9 pilsētas un 5 apvedceļu tiltiem. Babītē gaismas lukturīši tiks iedegti uz purva laipas 5 km garumā, bet pirms tam notiks cienāšanās ar kokteili ‘’Purva rāva’’. Savukārt Valkas rajona Kārķu pagastā notiks iedzīvotāju sadziedāšanās – vienā krastā pulcēsies iedzīvotāji līdz 50 gadiem, otrā krastā – virs 50 gadiem, bet pa vidu atradīsies izgaismotais tilts – zelta vidusceļš.


Tāpat akcijā ir pieteikta 21 simboliska gaismiņu iedegšanas vieta – ielas, dīķmalas un pils tornīši, parki un laipas. Tāpēc sekojot šim piemēram, akcijā „Gaismas tilti” piedalīties tiek aicināti arī tie, kuriem tuvumā nav tilta. Izgaismojot savas mājas pagalmu, nelielas laipiņas pie strautiem un dīķiem, katrs no mums var sveikt Latviju tās 90. dzimšanas dienā.


Tiem, kuri 22. augusta vakarā nevarēs klātienē piedalīties „Gaismas tiltos”, būs iespēja vērot akcijas tiešraidi Latvijas Televīzijas 1. kanālā. Tiešraidē varēs sekot līdzi „Gaismas tiltu” norisei Rīgā, Daugavpilī, Kuldīgā un Valmierā. Vienlaicīgi tiešraidi nodrošinās arī Latvijas Radio, sazinoties ar cilvēkiem dažādās Latvijas malās. 


Akcija „Gaismas tilti” tiek rīkota kā simbolisks pasākums 90 dienas pirms Latvijas jubilejas. Tās ietvaros 22.augusta vakarā visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti doties uz sev tuvāko tiltu Latvijā, lai plkst. 21.00 vienlaicīgi visā Latvijā iedegt lukturīšus par godu Latvijas 90. dzimšanas dienai. Sīkāka informācija par akcijas „Gaismas tilti” norises vietām un pasākumiem pieejama Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv.


Informāciju sagatavoja:
LR AM Organizācijas nodaļa

Pēdējās izmaiņas: 22.08.2008.