Nodod nolietoto mobilo telefonu un piedalies akcijā

29.07.2008.

Līdz pat vasaras beigām Tele2 un Nokia sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu un Pasaules dabas fondu organizē akciju „Sadzirdi Baltijas jūru!”, kuras ietvaros 136 Tele2 tirdzniecības vietās 38 Latvijas pilsētās tiek izvietoti speciāli spainīši nolietoto mobilo telefonu pieņemšanai pārstrādei. Tele2 un Nokia par katru nodoto telefonu ziedos 5 eiro Baltijas jūras glābšanai, turklāt, nododot veco tālruni, ikvienam ir iespēja iegādāties jaunu Nokia tālruni par īpašu cenu.


Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē, un situācija tajā ir draudīga. Ikviena spēkos ir palīdzēt to aizsargāt, apvienojot spēkus Baltijas jūras glābšanai. Akcija “Sadzirdi Baltijas jūru!” vienlaicīgi būs gan izglītojoša, gan praktiski noderīga. Tās mērķis ir veicināt nolietotu mobilo tālruņu nodošanu pārstrādei, tādējādi aizsargājot vidi no piesārņojuma un samazinot dabas resursu izmantošanu citu produktu ražošanā.


LZP valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs informē, ka „Latvijā ik gadu pārdošanā nonāk pusmiljons jaunu mobilo telefonu un jau 2006.gadā nolietoto mobilo telefonu skaits pārsniedza jauno telefonu skaitu. Vidēji viena telefona lietošanas laiks ir divi gadi. Pēc tam tālrunis visbiežāk tiek atdots lietošanā bērniem, vecmāmiņai vai arī iegulstas atvilktnē, jo izmest taču žēl, bet galu galā tas sāk traucēt un nonāk atkritumos. Taču mobilos telefonus nedrīkst izmest kopā ar citiem sadzīves atkritumiem, jo tie satur cilvēkam un videi kaitīgas vielas, piemēram, smagos metālus. Tāpēc Latvijas Zaļais punkts aicina nodot nolietotos mobilos telefonus otrreizējai pārstrādei, tādejādi rīkojoties kā videi draudzīgs patērētājs. Latvijas Zaļais punkts nodrošina savākto mobilo telefonu pārstrādi rūpnīcā EMP Recycling Lietuvā”


Tele2 mārketinga direktors Jānis Spoģis aicina „ikvienu dot savu ieguldījumu Baltijas jūras glābšanā un atbrīvoties no nolietotajiem mobilajiem tālruņiem videi draudzīgā veidā, nododot tos pārstrādei 136 Tele2 tirdzniecības vietās visā Latvijā.” Telefonu pieņemšana šajās vietās tiks nodrošināta arī pēc akcijas beigām. 
Nokia mārketinga vadītāja Merita Jauce uzsver, ka, lai arī nolietoti tālruņi „var likties nederīgi, tajos ir vērtīgs un atkārtoti izmantojams materiāls”, bet Pasaules dabas fonda direktors Uģis Rotbergs ir gandarīts, ka rūpes par dabu izrāda ne vien vides organizācijas, bet arī biznesa organizācijas, savā darbā ieviešot „programmas, kas reizē „audzina” videi draudzīgāku patērētāju un samazina paša uzņēmuma ietekmi uz vidi.”Tele2 klientu apkalpošanas centru un Tele2 dīleru veikalu adreses, kuri piedalās  nolietoto telefonu savākšanas akcijā atrodamas šeit: http://www.zalais.lv/lv/jaunumi/6057/

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.