Rīta makšķerēšana, velosacensības un nakts orientēšanās „Ģimeņu un sporta dienā”

24.07.2008.

Kur mīt Preiļu dīķa „monstri”?


Tāds jautājums iespējams mocīja tos , kas ieradās uz „Rīta copes” sacensībām pilsētas svētku ietvaros. Par veiksmīgākā makšķernieka titulu pacīnīties ieradās 13 „copmaņi”. Vai nelaimīgais cipars nospēlēja savu lomu, vai laika apstākļi vai kādi citi iemesli bija tam , ka katras zivteles piemānīšana prasīja pacietību un meistarību pirms tā nokļuva makšķernieka ķeselē. Meistarīgākais šoreiz izrādījās Aivars Žugris, kura lomā 622 grami. To, ka Plivdu ģimenei nav sveša šī nodarbe, pierādīja Vitālija 2.vieta ar 574 gramiem un Sintijas 3.vieta ar 461 gramu. Viņai arī lielākā zivs – 102 grami, bet tētim mazākā zivs – 4,5 cm. Ķeršanas laiks bija trīs stundas. Priecēja arī tas, ka šī nodarbe aizrauj gan vīrus nopietnos gados, gan skolēnu vecuma puišeļus, gan daiļā dzimuma pārstāves.


Kā ar riteņa popularitāti?


Nav noslēpums, ka velosipēds visā vakareiropā iemantojis popularitāti kā viens no veselīgākajiem un ērtākajiem pārvietošanās veidiem. Tie, kuri ceļojuši pa Vāciju vai Holandi, redzējuši kādā cieņā ir velosipēds – kopējos ģimeņu izbraukumos redzami triju paaudžu pedāļu minēji. Velo pasākumi pulcē tūkstošiem piedalīties gribētāju – pamazām tas ienāk arī Latvijā. Velokrosi un dažādi braucieni pulcē simtiem startēt gribētēju no Latvijas malu malām. Savādāk tas ir pie mums Preiļos– vai nu ierastais kūtrums vai atrunāšanās ar nezināšanu , vai atkal ierastais „ko nu tur es” , bet velokross pa pilsētas parku pulcēja tikai pāris desmitus velomīļu. Ka velosports ir ģimeņu nodarbe , apliecināja arī Šķēpu, Upenieku un Vilcānu ģimenes. Kopā ar saviem bērniem pedāļus aktīvi mina tēvi Sandis un Aldis un mamma Anita. Tā nu tas ir iegājies jau sen – interese par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu un sportu  veidojas ģimenēs kopēji pavadot brīvo laiku. Interesanta cīņa 5 jūdžu distancē par uzvaru izvērtās starp Jāni Rubini un Renāru Valdoni, kura noslēdzās par labu pirmajam – palīdzēja gūtā pieredze piedaloties dažādos velokrosos .Par trešo vietu ne mazāk intriģējoša cīņa starp tēti Sandi un dēlu Jāni noslēdzās ar juniora uzvaru. Dāmām neapšaubāma līdere bija Anita Vilcāne. Preiļu parka celiņi un reljefs parādīja, ka arī pie mums var veidot interesantas trases un rīkot vietēja mēroga mačus – cerot uz interesentu lielāku atsaucību. Vērojot  mazo dalībnieku aizrautību , gribas cerēt , ka tāda būs!


Apslēptās „mantas” meklējumos?


Tiem, kam sporta aktivitātes ir svešas, iespējams bija neizpratnē vērojot notiekošo – nakts laikā cilvēki ar kaut kādiem papīriem rokās , citi vēl ar lukturiem, skrien un kaut ko meklē. Varbūt palaistas kādas baumas par apslēpto mantu un visi mēģina kļūt uzreiz bagāti. Šoreiz nē- tie daudzie desmiti gan bērnu, jauniešu un pieaugušo bija nakts orientēšanās pa Preiļu pilsētas ielām dalībnieki. Vai nu nakts romantika , vai piedzīvojuma alkas, vai arī vēlme izmēģināt ko jaunu – dalībnieku pieplūdums pārsteidza pat visoptimistiskākās prognozes. Bija ģimenes, kur vecāki atveduši bērnus iepazīstināt ar interesantu sporta veidi, bet bija arī bērni, kuri izkustināja vecākus no mājām uz vakara rosmi. Šeit neapstāšos pie uzvarētāju saukšanas sešās vecuma grupās – to visu interesenti varēs atrast vēlāk mājas lapā pie sacensību rezultātiem. Gribu pateikt paldies par atsaucību visiem, kuri palīdzēja tiesāšanā, tiem skolēniem, kuri vaktēja kontrolpunktus pilsētā, tiem, kuri atpūtai ērtā dīvānā kā alternatīvu izvēlējās izkustēšanos pilsētas ielās. Es domāju, ka sacensību noslēgumā mūzikas skaņās baudot siltu tēju un atmiņās kavējoties distances priekšnieka Jāņa Pintāna izliktajos kontrolpunktos pavadīto laiku, ikviens varēja būt gandarīts par saturīgi pavadīto dienas nogali. Finišā dalībnieki saņēma svētku uzlīmes, bet veiksmīgākie diplomus un medaļas.


Leonīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 24.07.2008.