Gigantiskais Pūķis Krāmendorfs Preiļu pilsētas svētkos atgādinās par nepieciešamību nodot atkritumus pārstrādei

26.07.2008.

Sestdien, 26.jūlijā Preiļos AS „Latvijas Zaļais punkts” pilsētas svētkos Preiļu pilsētas centrā pie Kultūras nama piedalīsies ar iespaidīgu ceļojošu izstādi „Šķiro ar Punktuāli un Krāmendorfu!”. Izstādes vides objekts – 5 metrus augstais un 7 metrus garais krāmu vācējs pūķis Krāmendorfs – atgādinās iedzīvotājiem par to, cik svarīgi ir neapaugt ar krāmiem un nodot izlietoto iepakojumu, vecās elektropreces un tukšās baterijas pārstrādei. Izstādi bez maksas varēs apskatīt no pulksten 12:00 līdz 14:00. Izstāde notiek sadarbībā ar Preiļu pilsētas domi un SIA „Preiļu saimnieks”.


Pūķa Krāmendorfa skulptūra
Pūķis Krāmendorfs ir iespaidīga izmēra skulptūra, kas veidota no tērauda stieņu struktūras, datoru mikroshēmām, plastmasas pudelēm un citām rūpnieciski ražotām lietām. Pūķa Krāmendorfa autors ir mākslinieks Egils Mednis, kurš skulptūru raksturo kā interaktīvu un atraktīvu uzmanības piesaistes objektu ar mācību līdzekļa un izklaides funkcijām gan lieliem, gan maziem izstādes apmeklētājiem. Skulptūra ir aprīkota ar monitoriem un audiovizuālajiem efektiem. Izstādes laukumā kopā ar pūķi aktīvi darbosies Zaļā Punkta tēls Punktuālis, kurš ar spēļu palīdzību stāstīs un rādīs iedzīvotājiem, kā neapaugt ar krāmiem un videi draudzīgā veidā tikt galā ar sadzīves atkritumiem.


Aktivitātes un balvu izloze
Iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt izstādi, izmēģināt Krāmendorfa interaktīvās iespējas un ļauties Punktuāļa aktivitātēm. Izstādes norises vietā būs iekārtots improvizēts nolietotā iepakojuma un elektropreču savākšanas punkts, kurā varēs nodot līdzi paņemtās nelielās elektropreces, stikla burkas, vecas avīzes, plastmasas pudeles, baterijas un par labi padarītu darbu piedalīties balvu izlozē, ko nodrošina Latvijas Zaļais punkts un SIA „Rimi Latvija”! Izlozē varēs vinnēt noderīgas balvas – mugursomas vasaras pārgājieniem, atpūtai pie dabas, kā arī citas pārsteiguma balvas.


Izstādes ideja
Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs par izstādes ideju saka: „Visa mūsu dzīve sastāv no šķietamiem sīkumiem, kas veido mūsu ikdienas zaļos ieradumus. Liekot ķieģeli pie ķieģeļa – top māja. Arī mūsu rokās ir ne mazums šādu ķieģeļu – iepakojuma izmešana šķirošanas konteineros, plastmasas pudeļu saplacināšana, nolietoto elektropreču un bateriju nodošana pārstrādei, auduma maisiņa lietošana iepērkoties. Pūķis Krāmendorfs, kas sastāv tikai no atkārtoti pārstrādājamiem materiāliem, ir kā atgādinājums tam, ka liela daļa no lietām, ko mēs izmetam atkritumos, ir pārstrādājamas. Tās nedrīkst nonākt nedz pūķa Krāmendorfa vēderā, nedz nogulsnēties poligonos. Tās ir jāpārstrādā!.”


Informatīvais atbalstītājs portāls Draugiem.lv.

Pēdējās izmaiņas: 26.07.2008.