Peldēties aizliegts 3 Rīgas, 4 Rīgas rajona un 1 Daugavpils rajona peldvietā, nav ieteicams – vēl 9 peldvietās

18.07.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ aizliedz peldēties Rīgā Gaiļezerā, Linezerā un Buļļupes peldvietā pie Birzes ielas, Rīgas rajona peldvietās Beberbeķu ezerā (Babītes pagasts), Lielupes peldvietā pie tilta (Salas pagastā), Lielupes peldvietā Spuņņupē (Salas pagastā), Lielajā Baltezerā (Rīgas rajona Ādažu novadā), kā arī Daugavpils rajona Baltezerā (Vaboles pagasts).


Savukārt peldēties nav ieteicams Buļļu salas pludmales peldvietā un Juglas ezerā Rīgā, Rīgas rajona peldvietās Gaujas upes peldvietā Ādažos, Daugavas peldvietā Saulkalnē (Salaspils novads), Ogres rajona Selēku ezerā (Ikšķiles novads), Daugavpils rajona Višķu ezerā (Višķu pagasts), Sventes ezerā (Sventes pagastā) un Daugavas upes peldvietā Līksnas pagastā, kā arī Rēzeknes upes peldvietā Rēzeknē, jo arī tur ir pārsniegti pieļaujamie mikrobioloģiskie rādītāji.


Visās pārējās šajā nedēļā pārbaudītājas peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.


Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa – zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.


Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts. Par izmeklējumu rezultātiem tiek informēts peldvietas īpašnieks, citas ieinteresētās institūcijas, kā arī ar masu mediju starpniecību – sabiedrība.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.