Preiliešu starts Baltijas jaunatnes čempionātā

16.07.2008.

Pēc daudzu gadu pārtraukuma atjaunotas Baltijas valstu sacensības vieglatlētikā vidējai grupai (1993.- 1994.g.dz.). Spēkiem mērojās Lietuvas , Latvijas un Igaunijas jaunie vieglatlēti, katrā disciplīnā pa diviem sportistiem no valsts. Šoreiz tās notika pie mums – Valmierā 16.jūlijā. Vēl patīkamāk, ka valsts izlases sastāvā tika iekļauti divi preilieši – Toms Kunakovs un Ronalds Vucāns.


Spraiga cīņa 3000 m distancē risinājās no pirmā līdz pēdējam metram. Pirmo kilometru Toms veica ļoti ātri – 3 min. 03 sekundēs, kas varbūt arī nospēlēja izšķirošo lomu – finiša posmā spēku drusku pietrūka, lai nosargātu trešo vietu. Galarezultātā 4. vieta ar personisko rekordu – 9 min.37,97 sek.. Nervoza cīņa aizritēja arī augstlēkšanas sektorā. Ronalda Vucāna pārvarētā 175 cm augstumā novietotā latiņa ļāva viņam kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Godam turējās arī līvānietis Jānis Barkāns tāllēkšanā – 6 m 08 cm un ceturtā vieta.


Kaut arī vieglatlēti bija sapulcināti kopā no visas Latvijas, patīkami bija vērot draudzīgo līdz jušanu par savējiem. Atbalsts un savas sienas palīdzēja jaunajiem Latvijas sportistiem plūkt uzvaras laurus arī komandu cīņā.


Lai pirmā starptautisko sacensību pieredze mūsu jaunajiem censoņiem noder sportisko virsotņu iekarošanā!


L. Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 16.07.2008.