Darbu atsāks HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisija

16.07.2008.

16. jūlijā Sabiedrības veselības aģentūrā notiks HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju izplatības ierobežošanas koordinācijas komisijas sanāksme. Komisijas darbības mērķis ir nodrošināt minēto, sabiedrībai bīstamo, slimību izplatības mazināšanu, savstarpēji koordinētu rīcību un priekšlikumu sniegšanu veselības politikas īstenošanai. Komisijas sastāvs veidots no nozares profesionāļiem un politikas plānotājiem, lai komisija iegūtu informāciju par esošo situāciju HIV infekcijas, tuberkulozes un seksuālās transmisijas infekciju jomā, komisija veidota kā platforma sadarbībai starp nozares profesionāļiem, politikas plānotājiem un nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas minēto slimību profilakses jomā.


Pirmajā sēdē tiks skatīti jautājumi par Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas izplatības ierobežošanas valsts programmas (2009.-2013.) projektu, bērnu līdz 4 gadu vecumam saslimstību ar tuberkulozi, kā arī par problēmām HIV inficēto pacientu ārstēšanā ieslodzījuma vietās.


Komisijā piedalās pārstāvji no Veselības ministrijas, SVA, Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras, Latvijas Infektoloģijas centra, Pasaules Veselības organizācijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Veselības un sociālo lietu valsts aģentūras, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Ieslodzījumu vietu pārvaldes, Latvijas Pašvaldību savienības, Bērnu un Ģimenes lietu ministrijas, kā arī no dažādām nevalstiskajām organizācijām.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.