Tuvojas Lielā Talka. Ziņo par piedrazotām vietām un piedalies!

13.09.2008.

Latvijas Zaļais punkts aicina iedzīvotājus iesaistīties Lielajā Talkā „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā”. Talkas mērķis ir apvienot brīvprātīgos un domubiedrus no visiem Latvijas pagastiem un pilsētām, lai sakoptu valsti svētkiem. Talkas patrons ir Valsts prezidents Valdis Zatlers un tās organizatori ir domubiedru grupa, kurai pievienojies arī Latvijas Zaļais punkts.


Iedzīvotāji ir aicināti informāciju par vietām, kuras nepieciešams sakopt, sūtīt uz e-pastu: talkas@talkas.lv, pieteikt internetā: www.talkas.lv vai ziņot pa tālruni: 25960056. Visas pieteiktās vietas tiek reģistrētas www.talkas.lv un tiks sakoptas šā gada 13.septembrī.


Līdz 9. jūlijam Lielajai Talkai ir pieteikušās 179 no 551 Latvijas pašvaldībām. Talka notiks vienlaicīgi visā Latvijā un to uz vietām palīdzēs organizēt Latvijas Pašvaldību savienības nozīmēti koordinatori, kuru saraksts atrodams internetā: www.talkas.lv. Talka notiks sestdienā, lai nodrošinātu iespēju tajā piedalīties pēc iespējas lielākam skaitam Latvijas iedzīvotāju. Plānots, ka Lielajā Talkā varētu piedalīties ap 40 000 Latvijas iedzīvotāju.


Māris Simanovičs, Latvijas Zaļā punkta Valdes priekšsēdētājs:
„Ik gadu tiek rīkotas talkas, lai sakārtotu vidi un savāktu izmestos atkritumus. Tomēr, kā skumji atzīst paši talcinieki, pēc dažām nedēļām sakoptajā vietā ir redzami jaunu atkritumu kalni. Šķiet, ka tieši šobrīd situācija ir nokaitējusies tik tālu, ka mums jāatmet vienaldzība un katram no vērotāja jākļūst par darītāju: jāpiedalās talkā un jāpalīdz gan sev, gan līdzcilvēkiem rast spēku pretoties kārdinājumam piesārņot vidi pat tādās situācijās, kad par to neviens var arī neuzzināt. Tiekamies talkā!”


Talkas organizēšanai apvienojusies domubiedru grupa – idejas autores Anna Žīgure un Ilze Aizsilniece, talku organizatore no projekta „Pēdas” Vita Jaunzeme, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, vairāki uzņēmumi – Latvijas Valsts meži, Latvijas Valsts ceļi un Latvijas Zaļais punkts, sabiedriskā sektora aktīvisti Uģis Prauliņš, Rafi Haradžanjans un Gunārs Janaitis, vairāki valsts pārvaldes darbinieki un citi. Talkas patrons ir Valsts prezidents Valdis Zatlers. Pilns Lielās Talkas atbalstītāju saraksts atrodams internetā: www.talkas.lv.


Latvijas Zaļais punkts

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.