Virpuļviesuļa dēļ Latgalē vietām traucēta elektroapgāde

14.07.2008.

14. jūlijā vietām Latgalē stiprā vēja dēļ radušies traucējumi elektroapgādē. Stiprais vējš un vietām virpuļviesulis gāzis kokus, kas sabojājuši augstsprieguma– 110 kV (kilovoltu) līnijas.


Plkst. 19:00 elektroapgāde būtiski bija traucēta Līvānos, Balvos, Viļakā un Kārsavā. Vissarežģītākā situācija ir pie Līvāniem, kurus apgādājošās 110 kV līnijas (no Krustpils un Daugavpils) balstā iegāzies koks, līdz ar to lielākajai daļai pilsētas iedzīvotāju un uzņēmumu pārtraukta elektrības piegāde.


Pašlaik notiek bojājumu novēršana augstsprieguma iekārtās un maģistrālajās līnijās, kā arī traucējumu lokalizēšana vidējā sprieguma līnijās, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroenerģijas piegādi visiem Latvenergo koncerna klientiem.


Latvenergo aicina iedzīvotājus ievērot maksimālus drošības un piesardzības pasākumus. Pieredze liecina, ka stiprs vējš veselus kokus spēj izgāzt ar saknēm, līnijās iekārušies koki var pārliekties pāri autoceļiem, radot draudīgu situāciju ikvienam, kas šādām vietām tuvojas, tādēļ Latvenergo aicina būt piesardzīgiem un netuvoties elektriskajām līnijām un citām elektroietaisēm, kas var tikt bojātas vētras laikā.


Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GUĻOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ CITIEM!


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas vadītājs

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.