Peldēties aizliegts Daugavā pie Saulkalnes, Salaspils un Ķeguma, kā arī Jūdažu un Selēku ezeros

11.07.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ aizliedz peldēties Daugavas upes peldvietās Saulkalnē, Salaspilī un Ķegumā, kā arī Siguldas novada Jūdažu ezerā un Ikšķiles novada Selēku ezerā. Visās pārējās šajā nedēļā pārbaudītājas Rīgas un Rīgas rajona peldvietās, ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.


Pirms peldēšanās nepieciešams novērtēt ūdens kvalitāti un gadījumā, ja uz ūdens virsmas redzami peldoši gruži, eļļas plankumi vai var saost nepatīkamu smaku, ieteicams nepeldēties. Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa – zarnu darbības traucējumi. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu. Ja neesat pārliecināts par ūdens kvalitāti, izvairieties no sejas saskares ar to vai ūdens norīšanas.


SVA vides veselības speciālisti atgādina par uzvedību, ko iedzīvotājiem jāievēro, lai peldvietās nerastos mikrobioloģiskais piesārņojums:
– Nepeldināt dzīvniekus vietās, kur peldas cilvēki;
– Nemazgāties ūdenstilpnē pašiem, kā arī nemazgāt tajā veļu;
– Neatstāt peldvietās sadzīves atkritumus;
– Neiepludināt kanalizāciju ūdenstilpnē;
– Izmantot tualetes, nevis ūdeni dabisko vajadzību nokārtošanai!


Jau ceturto peldsezonu SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes jūras, kā arī ezeru un upju peldvietās. Peldsezona ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim un šogad peldūdens kvalitāte tiek pārbaudīta 276 peldvietās. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties nav atļauts.


Informāciju sagatavoja
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.