VII Latgales novada senioru festivāls „Nāku pie tevis, pilsēta mana, skatīt Latgales acis, dzirdēt Latgales balsi” Preiļos 2008. gada 9. augustā

09.08.2008.

Tuvojas 9. augusts – diena, kad Latgales novada senioru septītais festivāls pulcinās, šogad Preiļos, senioru vokālos un deju kolektīvus, daiļamatniekus no Latgales un vairākus vieskolektīvus no Vidzemes – kopā ap tūkstoti dalībnieku.


Šis skaits patiesi priecē, ka vēl ir gana daudz to senioru, kuri aktīvi darbojas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos, saglabājot jaunības degsmi arī dzīves novakarē, neļaujot apsūnot dvēseles dziesmai, jo dziesmas dzīvīgums krūtīs u n raitais dejas solis vairo dzīvesprieku un kliedē visas bēdas.


Esmu pārliecināta, ka arī šajā festivālā senioru dziesmas un dejas vairos visiem pozitīvās emocijas un radīs kopības sajūtu. Izbaudīsim to !


Festivāla aktivitātes notiks visas dienas garumā. Līdz plkst. 10.00 Preiļu kultūras namā tiks sagaidīti un piereģistrēti festivāla dalībnieki.


Pēc reģistrācijas visi interesenti varēs iepazīties ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zāli, atklāto krātuvi, kapelu un Čerņavska muzeju – darbnīcu.


Plašāku priekšstatu par pilsētu varēs iegūt no plkst. 15.00 – 16.00, noskatoties kinoteātrī „Ezerzeme” filmu par Preiļiem.
Plkst. 10.30 Preiļu katoļu draudzes baznīcā koncertu sniegs Preiļu rajona skolotāju koris „Latgale”. Pēc tam divos pilsētas laukumos un kultūras namā notiks svētku ieskaņu koncerti, kuros festivāla dalībnieki reprezentēs savus kolektīvus.


Plkst. 14.00 festivāla dalībnieki un viesi ies svētku gājienā uz parka estrādi, kur plkst. 17.00 sāksies svētku koncerts. Festivāla noslēgumā estrādē varēsim lustēties tradicionālajā atpūtas sarīkojumā – zaļumballē, bet kultūras namā tiks godināti kolektīvu vadītāji.


Būsiet laipni gaidīti visos festivāla pasākumos! Tiekamies Preiļos 9. augustā!Irēna Timošenko,
Festivāla rīcības komitejas locekle,
Preiļu novada Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja

Pēdējās izmaiņas: 09.08.2008.