„Muzykys Skrytuļs” notiks 2009. gadā

19.07.2008.

Šogad netiek rīkots latgaliešu jaunās mūzikas festivāls „Muzykys Skrytuļs”, kas jau trīs gadus pēc kārtas bija audzis un attīstījies Daugavpils rajona Līksnas pagastā. Tiek krāti spēki, idejas un resursi, lai nākamgad festivāls varētu atkal kļūt par svarīgāko latgaliešu mūzikas gada pasākumu.


Lai šī vasara nebūtu patukša, tad biedrība „Latgolys Studentu centrs” rīko vairākus koncertus ar latgaliešu mūziķu dalību – tā katrā Latgales rajonā tiek plānots vismaz viens pasākums ar devīzi „Taiseits Latgolā”. Kā pirmais un lielākais izskanēs 19.jūlijā Preiļu parka estrādē gaidāmais lielkoncerts, kurā piedalīsies „Laimas Muzykanti”, „Pez PVN”, „Dabasu Durovys”, „D-Light”, „Weron Martin”, „Green Novice”, „Likteneigais pagrīzīņs iz Vainovu” un lelģendārā Latgales grupa „Elpa”. Šis koncerts tiek rīkots ar lielu Preiļu novada domes atbalstu, fianansiāli palīdz Latgales Kultūras programma (Latgales reģiona attīstības aģentūra un Kulturkapitāla fonds), Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Augstskola un Hipotēku banka. Skatītājiem ieeja bez maksas.


Papildus zem „Taiseits Latgolā” zīmes notiks: 26.jūlijā Dagdā latgaliski melodiskais vakars, Rēzeknē 29.jūlijā „Latgolys Radejis” nakts, 22.augustā Ludzas rajona Kārsavā tiks rīkots jauniešu mūzikas koncerts, 20.septembrī Balvu rajona Upītē ikgadējais festivāls „Upeitis Uobeļduorzs”.


Vairāk informācijas par latgaliešu mūzikas svētkiem vienmēr varēsiet atrast internetā: www.madeinlatgola.lv


Informāciju sagatavoja:
Juris Viļums

Pēdējās izmaiņas: 19.07.2008.