Biedrības „Mūsmājas” pieredzes apmaiņas brauciens uz Lietuvu

10.06.2008.

Biedrības „Mūsmājas” deviņi brīvprātīgie 2008.gada 10.jūnijā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu. Mūsu pirmā apstāšanās bija pie Sventes muižas, kuru apskatījām no ārpuses. Mūs tā pārsteidza ar sakopto apkārtējo vidi.


Iebraucām Lietuvas pirmajā pilsētā- Zarasai. Tur mūs viesmīlīgi sagaidīja Zarasu rajona sociālo pakalpojumu centra direktore Valentina Paljunene, kura mūs iepazīstināja ar dažām ļoti interesantām dāmām – piemēram, senioru kluba „Vēl nav vakars „ dalībnieces – Regina Novikiene, Aldona Karpavčene. Šeit darbojas senioru vokālais ansamblis „Vēl pabūsim”, kurā dzied 8 sievietes un viņas labprāt dzied romances par mīlestību. Zarasu rajona sociālo pakalpojumu centrā nesen sāka piedāvāt datorkursus iesācējiem, kurus apmeklē pensijas vecuma dāmas un kungi. Mūsu brauciena dalībnieces bija ļoti pārsteigtas un gandarītas par silto uzņemšanu šajā centrā, bija tāda sajūta, ka mēs esam tik tuvas un mūsu brīvprātīgais darbs cilvēkiem gan savās mājās, gan citās zemēs ir tik nepieciešams un vajadzīgs.


Tālāk mūsu ceļš veda uz citu rajonu – Anikščiai. Aknišču sociālo pakalpojumu centru, kur mūs sagaidīja tā direktore Rita Bartašiene, kura pastāstīja par centra darbību, galvenajiem sasniegumiem un realizētajiem projektiem.


Tālāk pa kalnaino un līkumoto ceļu devāmies uz citu Lietuvas malu – Šauļiem, tur mēs aplūkojām interesanto Krusta kalnu, kas ilgi paliks katras mūsu ceļotājas atmiņās un sirdīs.


Šis kalns bija kā gandarījums par to darbu, kuru mēs darām cilvēku labā.
  
Brauciena dalībniece,
Elma Aksjonova

Pēdējās izmaiņas: 10.06.2008.