Sabiedrības veselības aģentūra aicina uz diskusiju Daugavpils, Krāslavas un Rēzeknes speciālistus

12.06.2008.

Šī gada 12. jūnijā plkst. 11.00 Daugavpils domē Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) aicina uz diskusiju Daugavpils, Krāslavas un Rēzeknes speciālistus, lai diskutētu par HIV/AIDS un citu ar asinīm pārnesamo infekciju slimību izplatību reģionos un valstī kopumā, profilakses iespējām, kā arī sadarbības iespējām ar pašvaldībām.


Minētajās pašvaldībās, tāpat kā citās pierobežas un tranzīta pilsētās, intravenozo narkotiku lietotāju skaits ir lielāks nekā citviet Latvijā, līdz ar, šo pašvaldību iedzīvotājiem ir lielāks risks nonākt saskarsmē ar HIV un citām ar asinīm pārnestām infekcijas slimībām.


Daugavpilij netālajā Jēkabpilī vairākus gadus darbojas HIV profilakses kabinets, kas sekmīgi realizē profilakses pasākumus intravenozo narkotiku lietotājiem. Diskusijas dalībniekus ar savu pieredzi iepazīstinās Jēkabpils Sociālā dienesta vadītājs J. Tužikovs. Diskusijas laikā tiks demonstrēta filmu fragmenti par profilakses darbu Somijā, Igaunijā, Lietuvā.


Pašvaldībām, kuras vēlas atvērt HIV profilakses punktu, šobrīd ir iespēja pieteikties UNODC (Apvienoto Nāciju Narkotiku Kontroles programma) grantu konkursā, kas paredz līdzekļus efektīvai HIV/AIDS profilakses punkta izveidei. Savukārt SVA nodrošina metodisko vadību, apmāca darbiniekus un nodrošina ar darba materiāliem.


Pasaules pieredze rāda, ka HIV profilakses un citu ar asinīm pārnesamo slimību jomā, panākumus var gūt tikai tad, ja sadarbojas sabiedrības veselības institūcijas, pašvaldības un citu nozaru speciālisti – policija, mediķi, probācijas dienests u.c..


Diskusijā Daugavpils domē piedalīsies Daugavpils, Rēzeknes, Krāslavas domes pārstāvji, sociālais dienests, valsts un pašvaldības policija, mediķi, probācijas dienests, Sabiedrības veselības speciālisti u.c..


Apaļo galdu diskusija ir „Koordinēta un visaptveroša HIV/AIDS profilakses tīkla paplašināšana narkotisko vielu lietotājiem un pārejas grupām” projekta aktivitāte.


Informāciju sagatavoja:
ENCAP projekta sabiedrisko attiecību speciāliste
Indra Bauze

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.