Peldēties aizliegts Gaiļezerā, Linezerā un Juglas ezerā, peldēties nav ieteicams Mazajā Baltezerā

06.06.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) vides veselības speciālisti mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ aizliedz peldēties 3 Rīgas ezeros – Gaiļezerā, Linezerā un Juglas ezerā. Savukārt Rīgas rajona Mazajā Baltezerā peldēties nav ieteicams sakarā ar mikrobioloģisko piesārņojumu. Visās pārējās šonedēļ apsekotajās peldūdens monitoringa programmā ietvertajās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.


Peldoties piesārņotā un sliktas kvalitātes ūdenī pastāv risks iegūt veselības problēmas, kas lielākoties izpaužas kā kuņģa – zarnu darbības traucējumi. Visbiežāk mikroorganismi organismā nonāk nejauši, norijot ar infekcijas slimību izraisītājiem piesārņotu ūdeni. Tomēr infekciju var izsaukt arī šo mikroorganismu nokļūšana acīs, degunā, ausīs, kā arī saskrāpējumos un iegriezumos. Vislielākais risks saslimt pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī ir bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu.


SVA speciālisti atgādina: dodoties peldēties vietās, kur peldūdens kontrole nenotiek, jāpievērš uzmanība tam, vai peldvietas tuvumā atrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības u.c.). Ja peldētājs nav pārliecināts par ūdens kvalitāti vēlams atturēties no peldēšanās vai izvairīties no sejas saskares ar ūdeni un tā norīšanas.


Šī ir ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās, peldūdens kvalitāti pārbaudot 276 peldvietās.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Elīna Sprūde-Nesenberga

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.