Salmonellas baktērija atklāta arī citos lielveikala Maxima (A.Deglava 67) gatavās pārtikas produktos

02.06.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi saņēmuši laboratoriskās testēšanas rezultātus 2.jūnijā  lielveikala  „Maxima” (A.Deglava 67) karsto ēdienu nodaļā paņemtajiem trīs pārtikas produktu paraugiem (kartupeļu biezenim, cūkgaļai ar ananāsiem un biešu salātiem), kas liecina, ka arī šajos pārtikas produktos atrasta salmonellas baktērija. Tāpat salmonellas baktērija konstatēta 29.maijā pirktā kartupeļu biezeņa paraugā, kas paņemts kāda saslimušā pacienta dzīves vietā.


Ņemot vērā minēto, SVA brīdina, ka cilvēku inficēšanās risks pastāvēja arī pēc 29.maija, un ir iespējami saslimšanas gadījumi tiem pircējiem, kuri vēl vismaz 3 dienas pēc pirmo pacientu inficēšanās uzturā lietoja cūkgaļu ar ananāsiem, biešu salātus, un, iespējams, arī citus ēdienus. 


Šobrīd SVA turpina epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar 32 iedzīvotāju saslimšanu pēc lielveikalā „Maxima” (A.Deglava 67) iegādātās gatavās pārtikas lietošanas uzturā. Daudziem pacientiem noteikta saslimšana ar salmonelozi.


Gadījumā, ja iedzīvotājs konstatē šādas saslimšanas pazīmes – paaugstināta ķermeņa temperatūra, caureja, slikta dūša, vemšana vai sāpes vēderā, aicinām nenodarboties ar pašārstēšanos, bet sazināties ar savu ģimenes ārstu un epidemiologu.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.