Sabiedrības veselības aģentūras epidemiologi aicina

03.06.2008.

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi aicina iedzīvotājus, kam nedēļas nogalē pēc lielveikalā „Maxima” (A.Deglava ielā 67) iegādātās gatavās pārtikas baudīšanas ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, caureja, slikta dūša, vemšana vai sāpes vēderā, sazināties ar savu ģimenes ārstu un epidemiologu.


SVA epidemiologi uzsākuši epidemioloģisko izmeklēšanu un par notikušo informējuši Pārtikas un veterināro dienestu pēc tam, kad laika periodā  no 31.maija līdz 2.jūnijam saņēmuši informāciju par 9 iedzīvotājiem ar akūtām zarnu trakta saslimšanas pazīmēm.


Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka visi saslimušie 29. maijā iegādājušies siltos ēdienus lielveikalā „Maxima” (A.Deglava 67). Saslimušo vidū ir septiņi pieauguši un divi bērni. Saslimušie hospitalizēti ar sākotnējo diagnozi: akūts gastroenterīts/gastroenterokolīts. Slimībai ir vidēji smaga gaita.


Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka visi saslimušie ēda kartupeļu biezputru un šobrīd pastāv aizdomas, kas tieši šis produkts ir saslimšanas cēlonis.  


Ja kādam iedzīvotājam mājās vēl saglabājusies nedēļas nogalē minētā lielveikala siltajā cehā pagatavotā kartupeļu biezputra, to nekādā gadījumā nelietojiet uzturā, bet zvaniet SVA Rīgas filiāles epidemiologam (diennakts tālrunis 67271738), lai šo produktu nodotu laboratoriskajai pārbaudei.
 
Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Laura Bundule

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.