Notiks Sabiedrības Veselības aģentūras un Latvijas Pretsmēķēšanas koalīcijas organizēta konference „Jaunatne brīva no tabakas. Aktuālais tabakas kontrolē.”

30.05.2008.

30.05.2008. pulksten 10.30. Latvijas Onkoloģijas centra Konferenču zālē,  Rīgā, Hipokrāta ielā 4 notiks Sabiedrības Veselības aģentūras (SVA) un Latvijas Pretsmēķēšanas koalīcijas organizēta konference „Jaunatne brīva no tabakas.  Aktuālais tabakas kontrolē.” Konference veltīta Pasaules Veselības organizācijas ikgadējai Dienai bez tabakas.


Pasaules veselības organizācijas (PVO) sauklis šī gada Dienai bez tabakas ir ”Jaunatne brīva no tabakas”. PVO uzstādījums – politiķiem un sabiedrības veselības speciālistiem vairāk vērības pievērst smēķējošas jaunatnes problēmai, saskan ar Latvijas nepieciešamību veikt pasākumus, kas mazinātu pieaugošo smēķējošo jauniešu skaitu valstī.  SVA veiktais Starptautiskais jauniešu smēķēšanas pētījums 2007.gada aptauja Latvijā parāda, ka vispārizglītojošo skolu 7. – 9. klasēs 43,0% jauniešu pašlaik smēķē un tas ir par 5,5% vairāk nekā līdzīgā pētījumā 2002.gadā. Smēķējošo zēnu īpatsvars pieaudzis par 5,4% , bet meiteņu par 5,8%.


Konferences dalībnieki – pārstāvji no Saeimas, Veselības un Finanšu ministrijām, pašvaldībām, profesionālajām un nevalstiskajām organizācijām, kā arī  jauniešu apvienībām, analizēs, cik efektīvi darbojas tabakas kontrole visos tās līmeņos – no nevalstisko organizāciju iniciatīvām līdz pat pieņemtajiem likumiem valstī. Diskusiju laikā konferences apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus likumdevējiem, smēķēšanas ierobežošanas valsts komisijas locekļiem, sabiedrības veselības profesionāļiem un citiem konferences dalībniekiem.


Konferenci vadīs Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne un  Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.


Pašu jauniešu skatījumu uz problēmu – smēķēšana jauniešu vidū – pārstāvēs dalībnieki no Latvijas Jaunatnes padomes un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas.


Par īpašu ieguldījumu veselīga dzīvesveida popularizēšanā un pretsmēķēšanas idejas veicināšanā tiks sveikta Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas izpilddirektore Agnija Jansone, kuras vadībā pagājušā gadā ir izveidota galda spēle par  tabakas kaitīgumu „Īzpīpē spēli!”.


Informāciju sagatavoja:
SVA Sabiedrisko attiecību speciāliste
Baiba Auzāne

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.