Preiļu novada dome un Preiļu galvenā bibliotēka saņem „Trešā tēva dēla” balvu

18.05.2008.

18. maijā Dailes teātrī Latvijas bibliotēkām un pašvaldībām par veiksmīgo sadarbību publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros tika pasniegta „Trešā tēva dēla balva”.


Balvas par veiksmīgāko rajona galvenās bibliotēkas sadarbību ar pašvaldībām saņēma Ventspils bibliotēka un Ventspils pilsētas dome, Bauskas centrālā bibliotēka un Bauskas pilsētas dome, Preiļu galvenā bibliotēka un Preiļu novada padome, Valmieras bibliotēka un Valmieras pilsētas dome, Salaspils novada bibliotēka un Salaspils novada dome.


Par veiksmīgāko pilsētas vai novada bibliotēkas sadarbību ar vietējo pašvaldību balvu saņēma Saldus pilsētas bibliotēka un Saldus pilsētas dome, Auces pilsētas bibliotēka un Auces pilsētas dome, Latgales centrālā bibliotēka un Daugavpils pilsētas dome, Staiceles pilsētas bibliotēka un Staiceles pilsētas dome, Saulkrastu pilsētas bibliotēka un Saulkrastu pilsētas dome.


Bet par veiksmīgāko pagasta bibliotēkas sadarbību ar vietējo pašvaldību „Trešā tēva dēla balvu” balvu pasniedza Kabiles pagasta bibliotēkai un Kabiles pagasta padomei, Zaļenieku bibliotēkai un Zaļenieku pagasta padomei, Medumu pagasta bibliotēkai un Medumu pagasta padomei, Priekuļu pagasta bibliotēkai un Priekuļu pagasta padomei, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkai “Vidzeme” un Rīgas domei.


V/a „Kultūras informācijas sistēmas” komunikācijas vadītājs Kaspars Rūklis informēja, ka balvas pretendenti tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā vispārējā sadarbība starp pašvaldību un bibliotēku, pašvaldības ieguldījums bibliotēkas infrastruktūras sakārtošanā, bibliotēkas pieejamības veicināšanā un bibliotēkas personāla attīstībā, bibliotēkas spēja kalpot par socializācijas centru, pašvaldības informācijas pieejamība vietējā bibliotēkā un bibliotēkas publicitātes veicināšana.


Preiļus pasākumā pārstāvēja novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, bibliotēkas vadītāja Ināra Batarāga, bibliotēkas darbinieki un kultūras centra direktors Guntis Skrimblis.


Balvu pasniegšanas ceremonijā piedalījās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Radzēvičs, Microsoft Latvia vadītājs Sandis Kolomenskis. Pasākuma dalībniekiem tika nolasīti apsveikumi no Valsts Prezidenta Valda Zatlera un Bila & Melindas Geitsu fonda pārstāves Džesikas Doras.
Attēlā (no kreisās): Vanagu bibliotēkas vadītāja Anastasija Vaivode, V/a „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone, Preiļu galvenās bibliotēkas vadītāja Ināra Batarāga, galvenā bibliotekāre Jeļena Ļedovskaja un bibliotēkas vadītājas vietniece Sigita Brice


Maija Paegle


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.