NORDEA Rīgas maratonā skrien arī preilieši

17.05.2008.

Skriešanas cienītāju vidū ilgi gaidītais Rīgas maratons nu jau ir aiz muguras. Savos iespaidos dažos vārdos gribas dalīties no dalībnieka un aculiecinieka pozīcijām. Pirmkārt – priecēja tas, ka nebijām vienīgie no Preiļiem, kas skrēja Rīgā. Pirms starta un pēc tam varēja sastapt Preiļu Valsts ģimnāzijas bijušos audzēkņus, kuri studē vai arī jau strādā Rīgā un skrēja pilno maratonu (te jāmin Lauris Repša – 3 h 02.21 un 26. vieta starp 380 distanci beigušajiem dalībniekiem), pusmaratonu vai arī mini maratonu.


Atbalsta saucienus varēja dzirdēt arī skrienot pa distanci no bijušajiem preilēniešiem un tas lika sasparoties brīžos kad gribas sev dot atlaidi. Kārtīgu adrenalīna un emocionālo devu deva visa tā gaisotne, kas valda pirms starta, līdzjutēju patstāvīgie uzmundrinājuma saucieni, muzicējošās grupas trases mālā un viennozīmīgi jāatzīst – no visiem Rīgas maratoniem šis bija vislabāk organizētais. Cepuri nost to priekšā, kuri pielika savu roku lai mēs varētu izbaudīt šos skriešanas svētkus!


Bet kā tad mums gāja – pats veicu pusmaratonu 1 h 24 min.12 s un ierindojos 33.vietā no 1010 distanci beigušajiem, dēls Renārs 140. vieta 1.35:56. Malači brāļi Vilcāni, kuri šo distanci skrēja pirmoreiz – ātrāks šoreiz  jaunākais – Lauris 202. pozīcija 1.40:54, bet Mārtiņam 1.59:30 un 637. vieta. Bet ātrākais no pieciem pusmaratonistiem mums bija Aigars Salenieks (Preiļu raj. Policijas pārvalde), kurš distanci beidza pēc 1 h 22 min. 59 sek. un ierindojās 27. vietā. Gandarījums arī par pieveikto minimaratona distanci Dignai Vilcānei, Ilvai un Austrim Valdoņiem.


Aicinājums Preiļu iedzīvotājiem – aktīvāk iesaistīsimies uz vietas organizētajās fiziskajās aktivitātēs un nākošgad mēģināsim piepulcēties plašajai maratonistu saimei!


P.S. Kad šis rakstiņš bija jau publiskots, parādījās oficiālie rezultāti ar reāli distancē pavadīto laiku un interesenti ar maratona rezultātiem var iepazīties www.nordearigasmaratons.lv sadaļā rezultāti. Novēloti saņemta informācija par Viestura Vucāna pievarēto pusmaratonu un Katķeviču ģimenes līdzdalību pusmaratonā. Atvainojos tiem, kuri skrēja, bet informācijas trūkuma dēļ netika pieminēti.
 


Leoīds Valdonis,
Preiļu novada sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.