Sabiedrības veselības aģentūras žurnālistu konkursa uzvarētāji

16.05.2008.

16.maijā, no AIDS mirušo piemiņas dienas priekšvakarā, Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) direktors Uldis Līkops  par uzvaru konkursā „HIV/AIDS tematikas atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos” galveno balvu – apmācības kursu REUTERS FONDATION žurnālistu skolā – pasniedza laikraksta „Subbota” žurnālistei Alīnai Lisinai. 


Par Alīnas Lisinas darbu („SPID lecitsja lubovju. Ziznj posle diagnoza”, „Subotta”, 25.-31.01.2008) viena no konkursa žūrijas loceklēm, PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne izteicās: „pārliecinoši, emocionāli, pozitīvi, ar praktiski noderīgu informāciju.”


Alīnas Lisinas darbs visvairāk atbilda izvirzītajiem kritērijiem –  tēmas aktualitāte, problēmas nozīmība konkrētā medija mērķauditorijai, faktu precizitāte, profesionalitāte, izprotošas attieksmes veidošana, iedzīvotāju mudinājums uz pozitīvu rīcību.


Žurnālistu atsaucība konkursam nebija liela. „Tēma – HIV/AIDS ir emocionāli smaga un prasa no  žurnālista gan profesionālu, gan cilvēcisku briedumu.  Viens no konkursa mērķiem bija veicināt žurnālistu interesi par HIV/AIDS jautājumiem. Tas, ka mediju atsaucība nebija tik liela, kā cerējām, tikai apliecina, ka mums arī turpmāk jāstrādā, lai vairotu žurnālistu  un redakciju ieinteresētību veidot materiālus par HIV/AIDS, dodot ieguldījumu sabiedrības izglītošanā.”, teica SVA direktors Uldis Līkops.


Konkurss žurnālistiem „HIV/AIDS tematikas atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos” tika izsludināts Pasaules AIDS dienā (2007. gada 1.decembrī). Iesūtītos darbus vērtēja speciālisti no SVA un Veselības ministrijas, kā arī Aiga Rūrāne no Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā un Iveta Ķelle no biedrības „Papardes zieds ”.


Veicināšanas balvu – diktofonu par rakstu sēriju laikrakstā „Talsu Vēstis” saņēma žurnāliste Mairita Balode.


Informāciju sagatavoja: Baiba Auzāne,
SVA sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.